macbookpro2

Apple wprowadza od oferty nowe 14 i 16-calowe MacBooki Pro z M2 Pro i M2 Max

Kilka minut temu firma Apple przedstawiła światy nowe 14 i 16-calowe MacBook Pro. Informacja pojawiła się  w komunikacie prasowym na stronie firmy.

Zgodnie z oczekiwaniami nowe komputery Apple są wyposażone w zupełnie nowe chipy M2 Pro i M2 Max, które są jeszcze potężniejsze niż poprzednia generacja. Ale jeśli spodziewaliście się zmian w projekcie, to musimy was rozczarować. Nowe 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro są całkowicie identyczne pod względem wyglądu z oryginalnymi modelami z końca 2021 roku.

Apple wprowadza od oferty nowe 14 i 16-calowe MacBooki Pro z M2 Pro i M2 Max ciekawostki macboo pro z M2 Pro, macboo pro z M2 Max, M2 Max  Kilka minut temu firma Apple przedstawiła światy nowe 14 i 16-calowe MacBook Pro. Informacja pojawiła się  w komunikacie prasowym na stronie firmy. macbookpeo1

Chipy M2 Pro i M2 Max to oczywiście największa atrakcja nowych MacBooków Pro. Jeśli chodzi o układ M2 Pro, jest on dostępny w maksymalnej konfiguracji z maksymalnie 12-rdzeniowym procesorem, 19-rdzeniowym GPU i do 32 GB zunifikowanej pamięci.

Mocniejszy układ M2 Max można następnie skonfigurować z maksymalnie 12-rdzeniowym procesorem, maksymalnie 38-rdzeniowym procesorem graficznym, a przede wszystkim do 96 GB zunifikowanej pamięci, co jest ogromną nowością. Oczywiście oba te układy gwarantują świetną wydajność, a przede wszystkim wydajność, do której w Apple Silicon po prostu jesteśmy przyzwyczajeni. Jeśli chodzi o Neural Engine, wszystkie warianty oferują 16 rdzeni. Oba wspomniane układy są wykonane w procesie produkcyjnym 5 nm drugiej generacji.

Należy jednak wspomnieć, że wraz z pojawieniem się mocniejszych chipów pojawiły się również inne wspaniałe nowości. Przede wszystkim możemy wspomnieć, że nowe 14″ i 16″ MacBooki Pro oferują HDMI z obsługą rozdzielczości do 8K i według przecieków mogą pochwalić się także Wi-Fi 6E. Jeśli chodzi o pozostałe specyfikacje, pozostają one takie same – dla obu modeli można skonfigurować do 8 TB pamięci SSD.

Jeśli chodzi o ceny to podstawowy 14-calowy MacBook Pro zaczyna się od 12 000 zł, a podstawowy 16-calowy MacBook Pro od 15 000 zł, w najwyższej konfiguracji można kupić model 14-calowy za blisko 20 000 zł i model 16-calowy za 21 000 zł. Oba komputery są już w sprzedaży, a Apple obecnie obiecuje ich dostawę do 24 stycznia. Więcej na temat nowych komputerów możecie przeczytać na stronie Apple – tutaj.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top