airpodspro

Bezstratny dźwięk tylko w AirPods Pro 2 z USB-C

Z ostatniego ogłoszenia Apple wynika, że firma jest zdeterminowana, by podnieść jakość doświadczenia audio swoich użytkowników na zupełnie nowy poziom.

Nowo wprowadzone AirPods Pro 2 z etui ładującym USB-C to kolejny krok w tej ewolucji. Chociaż wprowadzenie USB-C zamiast tradycyjnego portu Lightning może być uważane za najbardziej znaczącą zmianę, równie ważna jest możliwość obsługi dźwięku bezstratnego w formacie 20-bitowym i 48 kHz. Interesująco jest to, że ta funkcja została ograniczona wyłącznie do wersji słuchawek z USB-C.

Bezstratny dźwięk tylko w AirPods Pro 2 z USB-C ciekawostki bezstratny dzwiek, AirPods Pro 2 z USB-C  Z ostatniego ogłoszenia Apple wynika, że firma jest zdeterminowana, by podnieść jakość doświadczenia audio swoich użytkowników na zupełnie nowy poziom. AppleMusic

Funkcja audio o nazwie Lossless, czyli dźwięk bezstratny, to sposób kodowania audio, który zachowuje oryginalną jakość dźwięku w procesie kompresji i dekompresji. Ta cecha staje się dostępna w AirPods Pro 2 po podłączeniu do urządzenia Vision Pro, które ma zostać wprowadzone na rynek w przyszłym roku. Można to interpretować jako ruch strategiczny ze strony Apple, mający na celu zachęcenie konsumentów do zakupu nie tylko nowych słuchawek, ale również innych urządzeń z rodziny Vision Pro.

Według znanych analiz od Marka Gurmana z Bloomberga, funkcja Lossless Audio będzie dostępna wyłącznie w AirPods Pro 2 z etui ładującym USB-C. To ograniczenie wywołało pewne kontrowersje, zwłaszcza że oryginalne AirPods Pro miały swoją premierę zaledwie rok wcześniej. Wprowadzenie tak znaczącej funkcji w krótkim okresie od premiery poprzedniej generacji może być rozczarowujące dla osób, które niedawno zainwestowały w starszy model.

W komunikacie prasowym Apple zwraca uwagę, że nowe słuchawki są „idealnym rozwiązaniem bezprzewodowym” dla Vision Pro, co sugeruje, że oba produkty zostały zaprojektowane tak, aby doskonale ze sobą współpracować. Rzeczywiście, techniczne parametry jak bardzo niskie opóźnienia i zaawansowany protokół bezprzewodowego audio, podkreślają zaawansowanie tej technologii.

Warto zauważyć, że nowe AirPods Pro 2 nie tylko oferują bezstratny dźwięk, ale również są bardziej odporne na kurz, co może zwiększyć ich żywotność i atrakcyjność dla użytkowników prowadzących aktywny tryb życia.

W skrócie: Wprowadzenie funkcji Lossless Audio w AirPods Pro 2 z etui ładującym USB-C to ważny krok naprzód w dziedzinie audio. Jest to jednak funkcja dostępna wyłącznie w najnowszym modelu słuchawek, co może rodzić pewne pytania i kontrowersje wśród użytkowników starszych wersji. Z drugiej strony, jest to również sposób na podkreślenie synergii pomiędzy różnymi produktami Apple i zachęcenie do korzystania z całego ekosystemu firmy.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top