Krzysiek Borek02.02.2017
Coolstar wprowadzi interfejs przełączania się między aplikacjami z iOS 6 na iOS 10

Nie ukrywam, że bardzo podobało mi się przełączanie między uruchomionymi aplikacji będące nieodłączną częścią iOS 6.

Było przede wszystkim minimalistyczne w porównaniu interfejsu z iOS 7 i nowszych. Jednym może podobać się stary, a innym nowy. Na szczęście Coolstar niedługo wyda interesującą wtyczkę o nazwie ClassicSwitcher w wersji 3.0.

Autor wtyczki pochwalił się nawet zrzutami ekranu pokazującymi jej działanie podczas codziennego użytkowania i wygląda to tak samo dobrze, jak w przypadku iOS 6. Po wywołaniu interfejsu wielozadaniowości w miejscu doku z aplikacjami pojawiają się ikony ostatnio uruchomionych programów. Wystarczy stuknąć na jedną z nich, aby uruchomić to, co nas interesuje w danym momencie.

To nie wszystko, uruchomienie trybu wielozadaniowości podczas używania Spotify wywołuje przyciski służące do zatrzymania/rozpoczęcia odtwarzania utworu, a także zmianę na kolejny lub poprzedni utwór, więc nie trzeba wtedy korzystać z drugiej części Centrum Sterowania odpowiedzialnej za obsługę aplikacji multimedialnych.

Obecnie nie wiem, czy wtyczka jest już gotowa, czy autor musi jeszcze nad nią popracować, ale wiem jedno. ClassicSwitcher 3.0 będzie kompatybilny z iOS 10 i działa nawet w trybie portretowym, który działa wyłącznie na większych iPhone’ach (modele Plus).

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS