iphone16pro onetechpl

Gurman potwierdza zwiększenie rozmiaru wyświetlacza serii iPhone 16 Pro

Mark Gurman, wybitny dziennikarz technologiczny z Bloomberg, potwierdził niedawno plotki na temat iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą plotka dotyczyła zmian w dwóch kluczowych modelach iPhone’a – iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max, które według spekulacji mają zostać wyposażone w większe wyświetlacze.

Potwierdzenie tej informacji pojawiło się w najnowszej edycji newslettera “Power On”, wydanego przez Gurmana. Zdaniem dziennikarza, Apple zamierza zwiększyć rozmiar wyświetlaczy swoich flagowych modeli, które obecnie wynoszą 6,1 i 6,7 cala przekątnej. W rezultacie, nowy rozmiar ekranu będzie największy w całej dotychczasowej historii iPhone’a.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż Gurman podkreśla, że takie posunięcie Apple sprawi, że ich najwyższej klasy smartfony staja się bardziej konkurencyjne na rynku, zwłaszcza w porównaniu z urządzeniami oferowanymi przez konkurencję, w tym przede wszystkim przez Samsunga. Jednak zwiększenie rozmiaru ekranu to nie tylko kwestia rywalizacji na rynku. To również możliwość stworzenia więcej miejsca na różnego rodzaju ulepszenia sprzętowe, w tym na przykład zaawansowaną technologię aparatu czy większe baterie.

Seria iPhone 16 Pro z większymi ekranami

Gurman potwierdza zwiększenie rozmiaru wyświetlacza serii iPhone 16 Pro ciekawostki Wyświetlacze, Ulepszenia sprzętowe, Teleobiektyw peryskopowy, Technologia aparatu, Samsung, rynek smartfonów, rozmiar ekranu, Numery modeli, Mark Gurman, iphone 16 pro max, iPhone 16 Pro, Bloomberg, baterie, Apple  Mark Gurman, wybitny dziennikarz technologiczny z Bloomberg, potwierdził niedawno plotki na temat iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max. iPhone16promax

Analiza Rossa Younga, eksperta od wyświetlaczy, z maja tego roku, mówiła o przewidywanym zwiększeniu przekątnej ekranów iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max do odpowiednio 6,3 i 6,9 cala, co oznacza wzrost o około 0,2 cala. Potwierdzenie tych spekulacji pojawiło się później na Twitterze, gdzie użytkownik o pseudonimie “Unknownz21” potwierdził tę informację, podając przy tym rzekome numery modeli nowych urządzeń.

Zwiększenie rozmiaru wyświetlaczy w modelach iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max otworzy drzwi dla szeregu ulepszeń. Możemy spodziewać się między innymi teleobiektywu peryskopowego oraz o 12% większego głównego czujnika aparatu. Warto zauważyć, że jeżeli te spekulacje okażą się prawdziwe, iPhone 16 Pro otrzymałby peryskopowy teleobiektyw, który w tym roku powinien być dostępny wyłącznie dla modelu iPhone 15 Pro Max .

Na tym etapie nie jest jasne, czy podobne zwiększenie rozmiaru ekranu dotyczyć będzie również dwóch standardowych modeli iPhone’a 16. Możemy jednak przypuszczać, że ta zmiana prawdopodobnie zostanie zastrzeżona tylko dla modeli z najwyższej półki.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 129

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top