Instagram

Instagram testuje funkcję “Aktywność na żywo”

Od czasu debiutu systemu iOS 16 w ubiegłym roku, wiele aplikacji mobilnych dla iOS zaczęło korzystać z funkcji o nazwie “Aktywność na żywo”.

Ta innowacyjna opcja umożliwia prezentowanie użytkownikom aktualnych informacji w czasie rzeczywistym bezpośrednio z ekranu blokady lub tzw. dynamicznej wyspy, które są dostępne na iPhone 14 Pro. Ostatnio z tych możliwości zdecydował się skorzystać Instagram, wprowadzając funkcję wyświetlania procesu przesyłania treści w tle, nawet po zamknięciu aplikacji.

Odkrycie tego nowego elementu w Instagramie na iOS jest zasługą jednego z czytelników serwisu 9to5Mac, Fernanda Moretto. Zauważył on, że popularny portal społecznościowy teraz oferuje użytkownikom “Aktywności na żywo” po wyjściu z aplikacji podczas dodawania nowego zdjęcia lub filmu. Dzięki temu, bez potrzeby ciągłego sprawdzania, możemy być pewni, że proces przesyłania przebiega prawidłowo.

Co ciekawe, funkcja Aktywności na żywo na Instagramie jest dostępna zarówno na ekranie blokady, jak i na dynamicznej wyspie. Użytkownikom prezentowany jest miniaturyzowany podgląd dodawanych treści oraz pasek pokazujący stan przesyłania.

Aktywność na żywo w Instagram na iPhone

Instagram testuje funkcję "Aktywność na żywo" ciekawostki Uber Eats, Uber, proces przesyłania, iPhone 15, iPhone 14 Pro, iPadOS 17, iOS 16, Instagram, funkcje mobilne, ekran blokady, dynamiczna wyspa, Dynamic Island, aplikacje mobilne, aktywność na zywo, aktualne informacje, aktualizacja aplikacji  Od czasu debiutu systemu iOS 16 w ubiegłym roku, wiele aplikacji mobilnych dla iOS zaczęło korzystać z funkcji o nazwie "Aktywności na żywo". instagram live

W tym momencie funkcjonalność ta wydaje się być dostępna jedynie dla bardzo ograniczonej grupy osób. Instagram nie wydał jeszcze oficjalnej deklaracji wsparcia dla Aktywności na żywo, co sugeruje, że być może ta funkcja jest jeszcze w fazie testów. Właściciele iPhone’ów zainteresowani możliwością korzystania z nowej funkcji mogą liczyć na jej dostępność po aktualizacji aplikacji Instagram.

Ciekawe jest również, że na początku tego roku podobne wsparcie dla Aktywności na żywo wprowadził Uber w swojej głównej aplikacji oraz w aplikacji Uber Eats. Ta tendencja jest widoczna również u innych deweloperów. Plotki sugerują, że iPhone 15 zaoferuje Dynamic Island we wszystkich swoich modelach, co jeszcze bardziej zwiększy popularność tej funkcji wśród użytkowników.

Należy również dodać, że podobne doświadczenie z Aktywnościami na żywo mogą zaznać użytkownicy iPadów. W systemie iPadOS 17, te informacje w czasie rzeczywistym wyświetlane są również na ekranie blokady.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 137

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top