fundacja

„Fundacja” – pokazano finałowy zwiastun 2 sezonu

Apple wypuściło nowy, finałowy zwiastun drugiego sezonu „Fundacja”, znanej adaptacji kultowych powieści science fiction Isaaca Asimova.

Kontynuacja sagi ma pojawić się na platformie streamingowej Apple TV+ już 14 lipca.

„Fundacja” jest monumentalnym cyklem literackim Asimova, w centrum którego znajduje się dramatyczna odyseja grupy banitów, stawiających czoła monumentalnemu zadaniu ocalenia ludzkości i zrekonstruowania cywilizacji podczas upadku gigantycznego Imperium Galaktycznego.

Centralnym punktem narracji jest tytułowa „Fundacja”, instytucja stworzona przez Hariego Seldona, genialnego „psychohistoryka” (w tej roli znamy Jarreda Harrisa). Seldon, przewidując gwałtowny upadek cywilizacji, której apogeum trwało niezwykłe 12 tysięcy lat, przy pomocy swoich precyzyjnych, choć złożonych obliczeń, zbudował Fundację. Stworzona przez niego instytucja jest swoistym bastionem wiedzy, który ma pomóc w łagodzeniu skutków przyszłej mrocznej ery.

Po wydarzeniach pierwszego sezonu, zaczyna się drugi, a wraz z nim ponad stulecie później, napięcia w galaktyce narastają. Kiedy dynastia Cleonów zaczyna się chwiać, władczyni pełna nienawiści snuje plany zniszczenia Imperium od wewnątrz. Tymczasem, Hari, Gaal i Salvor natrafiają na osiedle Mentalików – istot obdarzonych zdolnościami parapsychologicznymi, które mogą zdziałać cuda, zmieniając samo pojęcie psychohistorii.

Fundacja, wchodząc w nową fazę swojego rozwoju, zyskuje cechy religijne. Seldon staje się postacią kultową w całym Zewnętrznym Rubieżach, gdzie narasta jego kult, co prowadzi do Drugiego Kryzysu: Wojny z Imperium. Seria, która zaskoczyła swoją skalą i ambicją, zdaje się nie zwalniać tempa w swoim drugim sezonie.

Kontynuacja sagi jak wspomnieliśmy na początku ma pojawić się na platformie streamingowej Apple TV+ już 14 lipca.

Ile kosztuje Apple TV+? Wszystko zależy od wybranej oferty. Przy zakupie urządzenia Apple dostajesz trzymiesięczną subskrypcję Apple TV+ w prezencie. Po bezpłatnym 7-dniowym okresie próbnym miesięczna subskrypcja kosztuje tylko 34,99 zł. Apple TV+ wchodzi w skład pakietu Apple One, który dodatkowo obejmuje trzy inne usługi Apple w ramach jednej subskrypcji miesięcznej. Ceny planów Apple One zaczynają się już od 34,99 zł/miesiąc.  Subskrypcja Apple Music dla studentów obejmuje teraz bezpłatny dostęp do Apple TV+.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 123

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top