fold 1

Google Pixel Fold porysowany, podpalony i wygięty

Pierwszy” giętki” smartfon od Google, Pixel Fold, padł ofiarą brutalnych testów JerryRigEverything. Smartfon został porysowany, podpalony, wygiety.

Wyniki testów na wytrzymałość zostały udokumentowane na filmie, który YouTuber opublikował na swoim popularnym kanale.

JerryRigEverything, znany z serii kontrowersyjnych testów na różnych modelach telefonów, nie zostawił na nowym smartfonie suchej nitki. Doświadczenie z Google Pixel Fold było tym ciekawsze, że to pierwszy składany telefon od giganta wyszukiwarek.

Eksperymenty rozpoczęły się od zarysowania obu ekranów. Zewnętrzny wykazał się zaskakującą odpornością, natomiast wewnętrzny okazał się znacznie mniej wytrzymały. Można go było uszkodzić nawet za pomocą gwoździa. Komponenty metalowe obudowy, jak można było przewidzieć, okazały się być bardziej odporne na tego typu traktowanie.

W dalszej części badania JerryRigEverything skupił się na testach dotyczących zawiasu oraz elastyczności urządzenia. Spróbował sprawdzić, jak telefon poradzi sobie z piaskiem wysypanym na wewnętrzny wyświetlacz i wprowadzonym w szczelinę zawiasu. Następnie poddał go próbie zgięcia. W wyniku tego typu działań plastikowa warstwa ochronna głównego wyświetlacza pokryła się głębokimi rysami.

Ostatnia próba była zwieńczeniem całego eksperymentu. Test polegał na zginaniu telefonu w przeciwnym kierunku niż przewiduje to konstrukcja. Efekt? Smartfon bez trudu pękł wzdłuż zawiasu, co doprowadziło do zniszczenia wewnętrznego wyświetlacza.

Google Pixel Fold w teście wytrzymałości

Wniosek z eksperymentu jest jasny. Mimo że elastyczne telefony to bez wątpienia duży krok do przodu w dziedzinie technologii, ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne pozostaje kwestią otwartą. Jak pokazał eksperyment JerryRigEverything, składane smartfony nie radzą sobie dobrze z ekstremalnymi sytuacjami, co może stanowić wyzwanie dla producentów, którzy chcą wypuścić na rynek urządzenia nie tylko innowacyjne, ale także trwałe i odporne na codzienne użytkowanie.

Może to być punkt zastanowienia dla tych, którzy zastanawiają się nad zakupem pierwszego składanego smartfona. Wszak, jak pokazał test, może on nie wytrzymać takiego użytkowania, jakiego oczekujemy od urządzeń nie elastycznych.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top