App Store

Apple po raz pierwszy opublikowało statystyki App Store

Apple, po raz pierwszy “otworzyło” swoją księgę z danymi, publikując szczegółowe statystyki za rok 2022 dotyczące pracy swojego App Store.

Dane te nie tylko rzucają światło na skalę globalnej operacji, ale także pokazują determinację Apple w dążeniu do utrzymania standardów i jakości aplikacji dostępnych w ich sklepie.

App Store, serce ekosystemu iOS, w 2022 roku gromadziło 1 783 232 aplikacji. Ta ogromna liczba ilustruje zróżnicowanie i bogactwo możliwości, które sklep oferuje swoim użytkownikom. Z drugiej strony, 1 679 694 aplikacji zostało odrzuconych z różnych powodów, takich jak problemy z bezpieczeństwem, wydajnością, designem, a także kwestiami prawnymi. Ta statystyka pokazuje, jak surowe są standardy Apple i jak bardzo firma zależy na ochronie użytkowników przed niską jakością i potencjalnie szkodliwymi aplikacjami.

Chociaż liczba odrzuconych aplikacji może wydawać się zniechęcająca, warto zauważyć, że 253 466 z nich zostało zatwierdzonych po początkowym odrzuceniu. Współpraca programistów z Apple w celu rozwiązania wyzwań i problemów zaowocowała tym, że te aplikacje ostatecznie znalazły swoje miejsce w App Store.

Statystyki App Store za rok 2022

Apple po raz pierwszy opublikowało statystyki App Store ciekawostki zatwierdzenie, wizyty, usuwanie, Rosja, programiści, popularność, odrzucenie, naruszenie regulaminu, jakość, iOS, Indie, chiny, bezpieczenstwo, Apple, App Store, Aplikacje  Apple, po raz pierwszy "otworzyło" swoją księgę z danymi, publikując szczegółowe statystyki za rok 2022 dotyczące pracy swojego App Store. AppStore

Zgodnie z zasadami sklepu App Store, 186 195 aplikacji zostało usuniętych z powodu naruszenia regulaminu. W szczególności na prośbę Chin usunięto 1435 aplikacji. Ponadto, Apple podjęło decyzję o usunięciu 14 indyjskich aplikacji oraz 7 rosyjskich.

App Store ma obecnie 36 974 015 zarejestrowanych programistów. Ta imponująca liczba pokazuje skalę globalnej społeczności twórców, którzy wybierają platformę Apple do tworzenia i dystrybucji swoich aplikacji. Jednak Apple nie boi się podjąć surowych działań, kiedy to konieczne – w zeszłym roku usunięto 428 487 kont programistów.

Jednym z najważniejszych wskaźników popularności App Store jest liczba odwiedzin – średnie tygodniowe wizyty wyniosły aż 656 739 889 osób. W efekcie, użytkownicy pobierali średnio 747 873 877 aplikacji tygodniowo, co pokazuje, jak integralną część codziennego życia stał się App Store dla wielu osób na całym świecie.

Apple planuje co roku publikować podobne statystyki, co pozwoli na śledzenie dynamiki i zmian w sklepie App Store. Te dane z pewnością staną się cennym źródłem informacji dla deweloperów, analityków i entuzjastów technologii.

I co wy na to?

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 146

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top