ios16 1

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości!

Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej…

Interfejs systemu iOS 16 jest bardzo podobny do interfejsu systemu iOS 15, ale firma Apple wprowadziła kilka nowych funkcji, poczynając od ekranu blokady.

Hasłem przewodnim jest personalizacja, ponieważ możemy teraz zmieniać różne treści na ekranie blokady. Na przykład można wybrać nowy typ czcionki, zmienić jej rozmiar, a nawet kolor. To samo można zrobić z zegarem i inną zawartością, np. powiadomieniami i widżetami.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... ios 16

Jeśli chodzi o widżety, w systemie iOS 16 możliwy jest dostęp do informacji, które wcześniej były dostępne tylko na ekranie głównym. System operacyjny będzie również polecał zdjęcia, które można wykorzystać na ekranie odblokowywania, a podczas wprowadzania zmian dostępnych będzie więcej konfiguracji.

Nowy ekran blokady systemu iOS 16 przenosi także powiadomienia na dół ekranu, dzięki czemu wybrane tapety i widżety nie są zasłaniane. Ponadto programiści uzyskają dostęp do większej liczby interfejsów API, które umożliwią im tworzenie widżetów ekranu blokady o nazwie Aktywności na żywo i nie tylko.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... iOS16 2
Nowe funkcje Wiadomości w iOS 16

Wiadomości w iOS 16 zystały to o co prosili użytkownicy od dawna..

 • Edytuj wiadomości
 • „Cofnij wysyłanie”
 • Oznacz jako nieprzeczytane

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... wiad2

Funkcja SharePlay pozwoli użytkownikom inicjować powiązane sesje bezpośrednio z połączenia FaceTime. Ponadto system iOS 16 wprowadza SharePlay do aplikacji Wiadomości, po raz pierwszy wstawiając arkusz udostępniania.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... iOS16 3

Apple udoskonaliło także funkcję dyktowania, która jest teraz obsługiwana lokalnie, aby uprościć i przyspieszyć przejście od tekstu do wprowadzania głosowego. Klawiatura pozostanie teraz otwarta podczas dyktowania, a system będzie automatycznie dodawał interpunkcję do tekstu w trakcie mówienia.

Aby zwiększyć możliwości integracji aplikacji innych firm z Siri, Apple wprowadza interfejs API App Intents. Dzięki temu aplikacje będą mogły integrować się z Siri bez dodatkowego nakładu pracy.

Apple twierdzi, że system iOS 16 będzie także oferował funkcję Live Text w materiałach wideo, umożliwiającą wycinanie tekstu bezpośrednio z filmów. Jeśli chodzi o klucze cyfrowe, nowy system operacyjny ułatwi ich udostępnianie za pośrednictwem aplikacji Wiadomości, Mail i WhatsApp.

Firma Apple ogłosiła również funkcję Apple Pay Later, która umożliwia dokonywanie płatności przez określony czas (maksymalnie sześć tygodni) bez odsetek i opłat. Zamówienia będą monitorowane za pośrednictwem usługi Apple Pay Order Tracking.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... IOS16 4

Jeśli chodzi o Mapy Apple, firma ogłosiła trasy z wieloma przystankami, które będą obejmować do 15 przystanków dla poszczególnych podróży. Użytkownik będzie mógł także poprosić Siri o dodanie przystanku, gdy będzie w ruchu. W systemie iOS 16 zostaną także dodane taryfy za przejazd środkami transportu publicznego. Ponadto w kilku lokacjach pojawią się całkowicie odnowione mapy 3D z niespotykaną dotąd dbałością o szczegóły.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... iOS16 5

Dzięki funkcji Moje sporty w systemie iOS 16 użytkownicy będą mogli wybrać własną drużynę, a następnie na bieżąco śledzić mecze, ligi i inne wydarzenia (początkowo funkcja ta będzie dostępna tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii).

System iOS 16 zapewnia także lepszą obsługę funkcji “W rodzinie”, takich jak współdzielona biblioteka zdjęć iCloud.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... iOS16 6

Apple zapowiedziało także nowe funkcje ochrony prywatności, które pozwolą użytkownikom łatwo zresetować systemowe uprawnienia do ochrony prywatności we wszystkich aplikacjach, zatrzymać śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym i wiele innych rozwiązań, które mają pomóc w walce z przemocą domową. Firma Apple nazwała tę funkcję Sprawdzanie prywatności.

Apple zapowiedziało także zupełnie nową aplikację Dom, która ułatwia dodawanie i korzystanie z urządzeń zgodnych z aplikacją Matter, w tym tworzenie indywidualnych grup dla zabezpieczeń, kontroli klimatu i innych. W systemie iOS 16 możliwy będzie także jednoczesny podgląd z wielu kamer bezpieczeństwa.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... iOS16 6 1

CarPlay również został całkowicie przebudowany, z zupełnie nowym interfejsem i możliwością pełnej integracji z systemami poszczególnych kompatybilnych samochodów. CarPlay będzie również przystosowany do obsługi wielu wyświetlaczy w samochodzie.

iOS 16 oficjalnie zaprezentowany, oto wszystkie nowości! ciekawostki nowy home screen ios 16, nowosci w ios 16, ios 16 wszystkie nowosci, iOS 16 przeglad nowosci, ios 16 oficjalnie, iOS 16, funkcje iOS 16, co nowego w iOS 16 Apple oficjalnie zaprezentowało iOS 16. Jedną z głównych innowacji jest zupełnie nowy ekran blokady Jest konfigurowalny. Są obrazy 3D i wiele więcej... ios16 7

Pierwsza beta iOS 16 dla deweloperów ukaże się dziś wieczorem!

Więcej na temat nowości zapowiedzianych na WWDC 2022 znajdziecie poniżej.

Jeśli nie chcesz czekać do oficjalnego wydania nowych systemów, to możesz zainstalować wersję beta już teraz. Jak tego dokonać dowiesz się w tym wpisie – iOS 16 beta 1 – skąd pobrać i jak zainstalować? Jak przygotować się do aktualizacji? Tego dowiesz się klikając tutaj – Jak przygotować się do instalacji bety iOS 16, iPadOS 16 i macOS 13. Polskie screeny z iOS 16 znajdziesz tutaj.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top