ventura

Apple prezentuje macOS 13 Ventura

Podczas konferencji WWDC 2022 firma Apple oficjalnie zaprezentowała nowy system macOS 13 Ventura. Poznajmy razem wszystkie nowości jakie pojawiły się w systemie.

Interfejs nowego systemu macOS pozostaje dość podobny do interfejsu poprzedniego systemu macOS 12, ale wprowadzono w nim kilka bardzo interesujących nowych funkcji.

Stage Manager

Apple prezentuje macOS 13 Ventura ciekawostki zmiany w macOS Ventura, nowosci w macOS Ventura, macOS Ventura oficjalnie, macOS Ventura lista zmian i nowosci, macOS Ventura, macOS 13 Ventura, co nowego w macOS Ventura  Podczas konferencji WWDC 2022 firma Apple oficjalnie zaprezentowała nowy system macOS 13 Ventura. Poznajmy razem wszystkie nowości jakie pojawiły się w systemie. macos ventura

Jest to funkcja, która pozwala lepiej zarządzać wszystkimi oknami. Celem tej funkcji jest ułatwienie użytkownikowi skupienia się na używanej aplikacji bez rozpraszania uwagi poprzez umieszczenie wszystkich nieużywanych aplikacji po lewej stronie. Z drugiej strony, aplikacja główna pozostaje aktywna w centrum. Użytkownicy mogą również grupować okna podczas pracy nad określonymi zadaniami lub projektami, które wymagają użycia różnych aplikacji.

Stage Manager działa w synergii z innymi narzędziami do obsługi okien w systemie macOS, takimi jak Mission Control, a użytkownicy mogą teraz łatwo uzyskać dostęp do swojego pulpitu za pomocą jednego kliknięcia.

Ulepszone wyszukiwanie w Spotlight

Apple prezentuje macOS 13 Ventura ciekawostki zmiany w macOS Ventura, nowosci w macOS Ventura, macOS Ventura oficjalnie, macOS Ventura lista zmian i nowosci, macOS Ventura, macOS 13 Ventura, co nowego w macOS Ventura  Podczas konferencji WWDC 2022 firma Apple oficjalnie zaprezentowała nowy system macOS 13 Ventura. Poznajmy razem wszystkie nowości jakie pojawiły się w systemie. Apple WWDC22 macOS Ventura Spotlight rich results 2up 220606 big.jpg.large

macOS Ventura ulepsza także wyszukiwarkę Spotlight, wprowadzając uaktualniony wygląd, który upraszcza nawigację, a także nowe funkcje, które zapewniają bardziej spójną obsługę na wszystkich urządzeniach Apple. Użytkownicy mogą teraz również wyszukiwać zdjęcia w swojej bibliotece zdjęć, w systemie i w Internecie. Użytkownicy mogą nawet wyszukiwać zdjęcia na podstawie lokalizacji, osób, scen lub obiektów, natomiast funkcja Live Text umożliwia wyszukiwanie na podstawie tekstu w obrazach.

Aby być jeszcze bardziej produktywnym, użytkownicy mogą teraz wykonywać działania z poziomu Spotlight, takie jak uruchamianie timera, tworzenie nowego dokumentu lub wykonywanie skrótów. Spotlight zawiera teraz zaawansowane wyniki wyszukiwania dla artystów, filmów, aktorów i programów telewizyjnych, a także firm i dyscyplin sportowych.

Firma Apple wprowadziła także istotne udoskonalenia w aplikacji Mail na komputerach Mac, która może teraz dostarczać bardziej trafne, dokładne i kompleksowe wyniki. Użytkownicy mogą szybko znaleźć to, czego szukają, zaraz po kliknięciu w wyszukiwarkę, w tym ostatnie wiadomości e-mail, kontakty, dokumenty, zdjęcia i inne.

Wprowadzono także funkcję Cofnij wysłanie, która umożliwi użytkownikom anulowanie wiadomości e-mail wysłanej chwilę po jej wysłaniu. Użytkownicy będą teraz mogli również zaplanować wysyłanie wiadomości e-mail i dodawać przypomnienia o dalszych działaniach.

Współdzielone karty w Safari

Apple prezentuje macOS 13 Ventura ciekawostki zmiany w macOS Ventura, nowosci w macOS Ventura, macOS Ventura oficjalnie, macOS Ventura lista zmian i nowosci, macOS Ventura, macOS 13 Ventura, co nowego w macOS Ventura  Podczas konferencji WWDC 2022 firma Apple oficjalnie zaprezentowała nowy system macOS 13 Ventura. Poznajmy razem wszystkie nowości jakie pojawiły się w systemie. ventura1

Firma Apple udoskonaliła Safari, która teraz oferuje szybsze i bardziej energooszczędne przeglądanie stron WWW na komputerach Mac, a także nowoczesne funkcje ochrony prywatności. Ponadto wprowadzono funkcję udostępniania grup kart znajomym i rodzinie, która upraszcza dzielenie się kartami. Grupy współdzielonych kart będą widoczne na pasku menu Safari i umożliwią użytkownikom jednoczesne przeglądanie kart w przeglądarce.

Użytkownicy będą mogli także tworzyć listę zakładek na udostępnionej Stronie startowej, a nawet inicjować rozmowy w Wiadomościach lub FaceTime bezpośrednio z Safari.

PassKeys

Apple prezentuje macOS 13 Ventura ciekawostki zmiany w macOS Ventura, nowosci w macOS Ventura, macOS Ventura oficjalnie, macOS Ventura lista zmian i nowosci, macOS Ventura, macOS 13 Ventura, co nowego w macOS Ventura  Podczas konferencji WWDC 2022 firma Apple oficjalnie zaprezentowała nowy system macOS 13 Ventura. Poznajmy razem wszystkie nowości jakie pojawiły się w systemie. ventura3

PassKeys to główna innowacja w dziedzinie bezpieczeństwa. Przeglądanie Safari staje się jeszcze bezpieczniejsze dzięki zastosowaniu kluczy dostępu nowej generacji, które są bezpieczniejsze, łatwiejsze w użyciu i zaprojektowane tak, aby zastąpić hasła.

Passkeys to unikatowe klucze cyfrowe, które pozostają na urządzeniu i nigdy nie są przechowywane na serwerze internetowym. Klucze dostępu upraszczają bezpieczny dostęp, ponieważ można je wprowadzać za pomocą Touch ID lub Face ID i synchronizować z książką kluczy iCloud, aby używać ich na komputerach Mac, iPhone’ach, iPadach i urządzeniach Apple TV z szyfrowaniem typu end-to-end. Będą one działać także w aplikacjach i w sieci, a użytkownicy będą mogli nawet uzyskiwać dostęp do witryn i aplikacji na urządzeniach innych niż Apple za pomocą swojego iPhone’a.

Gry komputerowe

Dzięki nowym układom Silicon firmy Apple nowe komputery Mac mogą bez problemu uruchamiać gry AAA, w tym nadchodzące tytuły, takie jak GRID Legends firmy EA i Resident Evil Village firmy Capcom. Ponieważ układy Apple są dostępne także na iPadzie, twórcy gier mogą udostępnić swoje gry AAA jeszcze większej liczbie użytkowników, jak na przykład grę No Man’s Sky firmy Hello Games, która jeszcze w tym roku trafi na komputery Mac i iPada.

Metal 3, najnowsza wersja oprogramowania do gier na wszystkich platformach Apple, wprowadza nowe funkcje, dzięki którym gry na komputerach Mac osiągają nowy poziom. MetalFX upscaling pozwala programistom na szybkie renderowanie złożonych scen przy użyciu klatek o niskim stopniu przetworzenia. Skutkuje to przyspieszeniem działania, co daje graczom znacznie lepsze wrażenia w grach.

Twórcy gier mogą także skorzystać z nowego API szybkiego ładowania zasobów, który minimalizuje czas oczekiwania, zapewniając bardziej bezpośrednią ścieżkę od pamięci masowej do układu GPU, dzięki czemu gry mogą łatwo uzyskać dostęp do wysokiej jakości tekstur i geometrii.

Dostępność

macOS 13 Ventura będzie dostępny dla wszystkich obsługiwanych komputerów Mac jeszcze w tym roku. Pierwsza wersja beta dla deweloperów zostanie udostępniona już dziś, 6 czerwca, a pierwsza publiczna wersja beta w lipcu.

Co sądzicie o nowym iOS 16? Jak Wam się podoba? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Więcej na temat nowości zapowiedzianych na WWDC 2022 znajdziecie poniżej.

Jeśli nie chcesz czekać do oficjalnego wydania nowych systemów, to możesz zainstalować wersję beta już teraz. Jak tego dokonać dowiesz się w tym wpisie – iOS 16 beta 1 – skąd pobrać i jak zainstalować? Jak przygotować się do aktualizacji? Tego dowiesz się klikając tutaj – Jak przygotować się do instalacji bety iOS 16, iPadOS 16 i macOS 13.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top