ios17.4

iOS 17.4 beta 4 i iPadOS 17.4 beta 4 dostępne dla deweloperów

iOS 17.4 beta 4 i iPadOS 17.4 beta 4 czyli najnowsze systemy dla iPhone i iPad są już dostępne dla deweloperów biorących udział w beta testach.

Aktualizacje zostały wydane zaledwie tydzień po trzeciej wersji beta, kontynuując cykl rozwojowy tych systemów. Dostęp do tych wersji beta jest możliwy dla zarejestrowanych deweloperów, którzy mogą je pobrać i zainstalować, przechodząc do aplikacji Ustawienia na swoich urządzeniach, znajdując sekcję poświęconą aktualizacjom oprogramowania, a następnie aktywując opcję aktualizacji beta dla deweloperów systemów iOS 17 lub iPadOS 17.

Aby wziąć udział w programie beta, konieczne jest posiadanie identyfikatora Apple ID, który może być zarówno darmowy, jak i płatny, i musi być powiązany z kontem dewelopera.

Co nowego w iOS 17.4

iOS 17.4 beta 4 i iPadOS 17.4 beta 4 dostępne dla deweloperów ciekawostki lista zmian w i nowości w systemie iOS 17.4 beta 4, iOS 17.4 beta 4, co nowego w iOS 17.4 beta 4  iOS 17.4 beta 4 i iPadOS 17.4 beta 4 czyli najnowsze systemy dla iPhone i iPad są już dostępne dla deweloperów biorących udział w beta testach. iOS17.4 2

Najnowsza aktualizacja, iOS 17.4, wprowadza znaczące zmiany, szczególnie zwracając uwagę na dostosowanie funkcji do wymogów Unii Europejskiej. Te zmiany otwierają drogę dla alternatywnych sklepów z aplikacjami i metod płatności, a także dla obsługi przeglądarek internetowych od innych producentów i dostępu do technologii NFC przez banki oraz zewnętrzne firmy oferujące usługi płatnicze. Jest to krok naprzód w zakresie integracji i otwartości ekosystemu Apple, jednakże warto zaznaczyć, że wprowadzone nowości będą dostępne wyłącznie w krajach członkowskich Unii Europejskiej i nie zostaną rozszerzone na inne rynki.

Dodatkowo, aktualizacja ta wprowadza ulepszenia w zakresie gier mobilnych. Dzięki iOS 17.4, użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji do gier w chmurze, takich jak Xbox Cloud Gaming oraz Nvidia GeForce NOW, co stanowi znaczący krok naprzód w dziedzinie mobilnej rozrywki. Apple umożliwi również twórcom gier wdrażanie mini-gier, chatbotów oraz wtyczek, które będą mogły korzystać z systemu zakupów w aplikacji, otwierając nowe możliwości monetyzacji i interakcji z użytkownikami.

Poza tym, wśród nowości znalazły się nowe emotikony, które wzbogacą komunikację użytkowników, oraz transkrypcje podcastów dostępne bezpośrednio w aplikacji Podcasty, co ułatwi śledzenie treści audio. Dodano również wsparcie dla funkcji SharePlay w połączeniu z urządzeniami HomePod, umożliwiając użytkownikom dzielenie się treściami w czasie rzeczywistym. Wzbogacono też system o funkcje związane z aktywnościami na żywo, w tym zintegrowany stoper, co może przyczynić się do zwiększenia interaktywności i zaangażowania użytkowników.

Dziś wydane zostały także czwarte bety macOS 14,4. tvOS 14,4 i watchOS 10.4.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 255

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top