ios18 1

iOS 18: Siri gotowa na wielką aktualizację!

Według doniesień opublikowanych przez serwis The Information, Apple ma ambitne plany na rozwój Siri w przyszłej wersji systemu – iOS 18.

Firma ma zamiar wdrożyć bardziej zaawansowane modele językowe, które uczynią Siri zdolną do wykonywania złożonych i wieloetapowych zadań na podstawie komend głosowych.

Jeden z podawanych przykładów funkcji, jakie ma oferować nowa wersja Siri, dotyczy możliwości wykonania serii pięciu zdjęć, ich automatycznego konwersji na plik GIF i wysłania go do wybranej osoby. Obecnie podobne zadanie można zrealizować ręcznie za pomocą aplikacji Skróty, jednak wdrażane usprawnienia mają zautomatyzować ten proces. Warto zaznaczyć, że Skróty stały się integralną częścią ekosystemu iOS i oferują szeroki zakres zautomatyzowanych działań, od edycji zdjęć po zarządzanie listami obowiązków. Oczekuje się, że Siri będzie głęboko zintegrowana z tą aplikacją.

Siri w systemie iOS 18 będzie o wiele “mądrzejsza”

iOS 18: Siri gotowa na wielką aktualizację! ciekawostki udoskonalenia, skróty, Siri, rozwój., prywatnosc danych, konkurencja, ios 18 supported devices list, ios 18 kiedy, ios 18 jakie telefony, ios 18 compatible devices, ios 18 beta, iOS 18, interakcja, Google Assistant, funkcje, bezpieczenstwo, automatyzacja, asystent głosowy, Apple, alexa  Według doniesień opublikowanych przez serwis The Information, Apple ma ambitne plany na rozwój Siri w przyszłej wersji systemu - iOS 18. siri

Apple od dłuższego czasu spotyka się z krytyką za brak zaawansowania swojego asystenta głosowego, zwłaszcza w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami takimi jak Google Assistant czy Alexa. Główną przeszkodą w rozwoju funkcji Siri jest dla Apple dążenie do zachowania pełnej prywatności i bezpieczeństwa danych użytkowników. W związku z tym wiele operacji wykonywanych jest lokalnie na urządzeniu, bez komunikacji z serwerem chmurowym. Implementacja nowych modeli językowych z pewnością będzie wyzwaniem dla firmy, która będzie musiała znaleźć złoty środek między funkcjonalnością a ochroną prywatności.

W najbliższej wersji iOS, czyli iOS 17, zauważalne są już pewne kroki w kierunku umożliwienia wykonywania przez Siri bardziej złożonych operacji. Nowy system umożliwi jej rozpoznawanie i odpowiadanie na kilka zapytań jednocześnie, bez potrzeby każdorazowego wywoływania asystenta. Warto również wspomnieć o eliminacji słowa „Hej” z komendy aktywacyjnej, co ma uczynić interakcję z Siri bardziej naturalną.

Konkurencja w sektorze asystentów głosowych jest zacięta. Google również pracuje nad udoskonaleniem swojego asystenta, a wdrożenie bardziej zaawansowanych modeli językowych może stać się standardem branżowym. Apple, trzymając się swojego rocznego cyklu wydawniczego, prawdopodobnie zaprezentuje nowości w iOS 18 podczas Światowej Konferencji Programistów w 2024 roku.

Jak widzicie, nadchodząca wersja systemu iOS 18 wydaje się obiecująca w kontekście usprawnień związanych z Siri. Z pewnością będzie to mile widziane przez użytkowników, którzy oczekują bardziej zaawansowanych i wieloetapowych funkcji. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalne ogłoszenia ze strony Apple.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 156

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top