iPad Pro 2024

iPad Air i iPad Pro 2024 będą miały poziomą kamerę FaceTime

Firma Apple planuje wprowadzić znaczące zmiany w projektowaniu swoich flagowych tabletów, iPad Air oraz iPad Pro 2024 OLED. Co się zmieni?

Według najnowszych informacji, jednym z kluczowych elementów tych urządzeń będzie relokacja przedniej kamery, co ma na celu ułatwienie użytkownikom korzystania z funkcji wideo w trybie poziomej orientacji ekranu.

Dotychczasowe modele iPad Air oraz iPad Pro wyposażone były w przednią kamerę umieszczoną w górnej części urządzenia, co było praktyczne przy tradycyjnym użytkowaniu w pionie, jednak stawało się mniej intuicyjne podczas prowadzenia wideorozmów w orientacji poziomej.

iPad Air i iPad Pro 2024 będą miały poziomą kamerę FaceTime ciekawostki kamera, iPad Pro 2024, iPad Air 2024  Firma Apple planuje wprowadzić znaczące zmiany w projektowaniu swoich flagowych tabletów, iPad Air oraz iPad Pro 2024 OLED. Co się zmieni? ipad kamera

W odpowiedzi na tę niedogodność, w 10. generacji iPada, Apple zdecydowało się przenieść kamerę na bok urządzenia, umożliwiając tym samym naturalniejsze pozycjonowanie podczas wideokonferencji w trybie landscape. Wygląda na to, że firma zamierza kontynuować tę inicjatywę, rozszerzając ją na nadchodzące wersje iPadów Air i iPadów Pro OLED.

Informacje na temat zmian w lokalizacji kamery przedniej wydobyto z analizy kodu systemu iOS 17.4, w którym znalazły się wskazówki sugerujące, że nowe modele iPad Pro będą wymagały poziomego ustawienia urządzenia podczas konfigurowania funkcji rozpoznawania twarzy Face ID. Dodatkowo, źródła zewnętrzne, w tym przecieki pochodzące od Instant Digital, potwierdzają, że zmiana ta dotyczyć będzie również nowych modeli iPad Air o przekątnych ekranu 10,9 oraz 12,9 cala.

Mimo że zmiana pozycji kamery na pierwszy rzut oka wydaje się być drobnym szczegółem, ma ona znaczący wpływ na ergonomię i funkcjonalność urządzenia. Korzystając z tabletu w poziomie, użytkownicy będą mogli cieszyć się bardziej naturalnym kadrowaniem obrazu podczas połączeń wideo, co jest szczególnie ważne w dobie powszechnej pracy zdalnej oraz cyfrowych spotkań.

Zastanawiającą kwestią pozostaje, jak Apple rozwiązało techniczne wyzwania związane z nowym rozmieszczeniem kamery, szczególnie mając na uwadze istniejący system ładowania indukcyjnego Apple Pencil drugiej generacji, który również znajduje się na bocznej krawędzi urządzeń. Firma musiała więc znaleźć sposób na integrację wszystkich komponentów bez zakłócenia funkcjonalności ani estetyki.

Oczekuje się, że więcej szczegółów dotyczących nowych iPadów Air i iPadów Pro OLED zostanie ujawnionych w najbliższych tygodniach.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 235

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top