ipadair 2

Jaki będzie nowy iPad Air? Oto 3 główne zmiany, na które warto poczekać

W zeszłym roku, Apple nie przedstawiło żadnego nowego iPada, co skłania do przypuszczeń, że niebawem możemy być świadkami premiery nowych modeli.

Oczekuje się, że przyszłe aktualizacje obejmą różne wersje iPada, począwszy od wyczekiwanych modeli Pro z najnowszymi ekranami OLED i chipami M3, po aktualizacje dla modeli podstawowych oraz iPad mini. Poniżej skupimy się na iPadzie Air, który według ekspertów ma otrzymać jedną z najważniejszych aktualizacji w swojej historii.

Zwiększenie rozmiaru ekranu

Jaki będzie nowy iPad Air? Oto 3 główne zmiany, na które warto poczekać ciekawostki, box iPad Air 2024, iPad, Apple  W zeszłym roku, Apple nie przedstawiło żadnego nowego iPada, co skłania do przypuszczeń, że niebawem możemy być świadkami premiery nowych modeli. iPadAir 1 scaled

Pierwszą i być może najbardziej rzucającą się w oczy zmianą będzie wprowadzenie większego ekranu. Od czasu odświeżenia iPada Air w 2020 roku, kiedy to urządzenie otrzymało 10,9-calowy wyświetlacz rozciągający się od krawędzi do krawędzi i płaskie boki na wzór iPad Pro, klienci przyzwyczaili się do eleganckiego i nowoczesnego designu. Jednak najnowsze doniesienia sugerują, że Apple planuje poszerzyć gamę o model z 12,9-calowym ekranem LCD.

Chociaż taki ekran będzie miał standardową częstotliwość odświeżania 60 Hz, większy rozmiar ma zdecydowanie ułatwić konsumpcję treści, oferując przy tym więcej przestrzeni roboczej dla użytkowników. Dla bardziej wymagających zadań, takich jak rysowanie, Apple nadal zachęca do korzystania z linii iPad Pro.

Ewolucja aparatu

Jaki będzie nowy iPad Air? Oto 3 główne zmiany, na które warto poczekać ciekawostki, box iPad Air 2024, iPad, Apple  W zeszłym roku, Apple nie przedstawiło żadnego nowego iPada, co skłania do przypuszczeń, że niebawem możemy być świadkami premiery nowych modeli. iPadAir 2 scaled

Drugą istotną zmianą, na którą warto zwrócić uwagę będzie nowy moduł kamery. Opublikowane przez portal 91mobiles rendery CAD iPada Pro pokazują nietypowy, wystający moduł aparatu, który przypomina design znany z iPhone’a X, ale zawiera jedynie jeden czujnik.

Chociaż szczegółowe informacje na temat specyfikacji kamery są na razie nieznane, sugeruje się, że Apple może zastosować podobną konstrukcję w nowych modelach iPada. Ta zmiana mogłaby świadczyć o większym nacisku firmy na możliwości fotograficzne i wideo tabletów, co stanowiłoby krok w kierunku unifikacji designu urządzeń mobilnych Apple.

Nowa Magiczna Klawiatura

Jaki będzie nowy iPad Air? Oto 3 główne zmiany, na które warto poczekać ciekawostki, box iPad Air 2024, iPad, Apple  W zeszłym roku, Apple nie przedstawiło żadnego nowego iPada, co skłania do przypuszczeń, że niebawem możemy być świadkami premiery nowych modeli. ipad 2

Ostatnią znaczącą aktualizacją jest wprowadzenie nowej klawiatury Magic Keyboard. Doniesienia wskazują, że Apple pracuje nad wersją z aluminiową obudową, która miałaby jeszcze bardziej zbliżyć iPada do laptopa pod względem wyglądu i funkcjonalności. Jednak według Marka Gurmana z Bloomberg, nowe akcesorium ma być dostępne wyłącznie dla linii iPad Pro. Mimo to, dla nowego iPada Air przewidziano również odświeżenie obecnej klawiatury Magic Keyboard, co pozwoli zachować wysoką jakość doświadczenia użytkownika.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje odświeżony iPad Air już w marcu 2024 roku, podczas pierwszej prezentacji produktów w tym roku. Oprócz nowego koloru iPhone’a 15, zaktualizowanego dekodera Apple TV i MacBooka Air z chipami M3, nowy iPad Air ma być wyposażony w chipy M2, oferując tym samym znaczne ulepszenia pod względem wydajności. Biorąc pod uwagę te trzy kluczowe zmiany, nowy iPad Air zapowiada się jako bardzo ciekawe urządzenie.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 179

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top