Apple

Jak działa jeden z najbardziej tajemniczych zespołów Apple

Bloomberg ujawnił szczegóły na temat Exploratory Design Group (XDG). To jeden z najbardziej tajemniczych zespołów działających w Apple. 

Grupa składa się głównie z inżynierów i pracowników naukowych, a jej celem jest badanie i rozwijanie nowych technologii, które mogą znaleźć zastosowanie w przyszłych produktach firmy. XDG działa jak startup w Apple, co oznacza, że ​​ma niezależność w podejmowaniu decyzji i nie jest zobowiązany do przestrzegania sztywnych procedur i polityk korporacyjnych.

Zespół działa w budynku Tantau 9, który znajduje się w pobliżu Apple Park. Chociaż XDG działa jak startup, wciąż jest zorganizowany jak każdy inny dział Apple. Członkowie zespołu są podzieleni na sekcje i nie mogą komunikować się z innymi członkami przypisanymi do różnych projektów. Osoby są zorganizowani według zestawów umiejętności, a nie według indywidualnych projektów. Oznacza to, że inżynier może pracować nad kilkoma inicjatywami, które pasują do jego zestawu umiejętności, a nie nad konkretnym produktem.

Jak działa jeden z najbardziej tajemniczych zespołów Apple ciekawostki XDG, Exploratory Design Group, Apple  Bloomberg ujawnił szczegóły na temat Exploratory Design Group (XDG). To jeden z najbardziej tajemniczych zespołów działających w Apple. APplepark

XDG skupia się przede wszystkim na nieinwazyjnej technologii monitorowania poziomu glukozy we krwi, co może być bardzo ważne dla ludzi z cukrzycą. Grupa pracuje nad technologiami, które mogą nieinwazyjnie monitorować poziom cukru we krwi, co oznacza, że nie będzie konieczne nakłucie skóry, jak to jest w przypadku tradycyjnych testów glukozy. Funkcja ta ma pojawić się w jednym z przyszłych Apple Watch. W toku są również inne projekty, takie jak technologia wyświetlania nowej generacji oraz funkcje AR i VR dla zestawów słuchawkowych Apple, które mają pomóc osobom z chorobami oczu.

XDG pracuje również nad nową generacją energooszczędnych procesorów i technologii akumulatorów do smartfonów, co jest jednym z głównych powodów powstania zespołu. Wiele technologii układów scalonych i akumulatorów opracowanych przez XDG jest od lat wdrażanych w iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac.

Dzięki swoim zasobom finansowym i przestrzeni badawczej, XDG może badać niezliczone pomysły. Jednakże, ze względu na tajemniczy charakter zespołu i ograniczone informacje, jakie wychodzą na jaw, trudno jest określić, jakie projekty będą miały największe znaczenie dla przyszłości Apple. Wiadomo jednak, że Exploratory Design Group pozostaje jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych działów Apple, który może przyczynić się do stworzenia kolejnych rewelacyjnych produktów.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top