safari 1

Jak włączyć „Tryb czytania” w Safari jednym kliknięciem

Tryb czytania w iOS zna zapewne każdy z Was, ale nie wszyscy wiedzą, że można go włączyć jednym kliknięciem. Jak? O tym jest dzisjpszy wpis.

Firma, Aple wypuściła kilka tygodniu temu betę systemu iOS 17. Ta aktualizacja przynosi szereg subtelnych, ale istotnych usprawnień, które mogą zdecydowanie podnieść komfort i efektywność korzystania z urządzeń firmy. Mimo iż nie wszystkie nowości zostały oficjalnie ogłoszone przez producenta, uważni użytkownicy z pewnością dostrzegą te dodatki, które mogą znacznie usprawnić codzienną pracę z systemem.

Jednym z takich elementów jest zmiana w sklepie z aplikacjami – App Store, gdzie pojawił się licznik czasu do pobierania aplikacji. Inna drobna, ale przydatna modyfikacja, to nowy przycisk podczas tworzenia zrzutów ekranu. Ale iOS 17 to nie wszystko. Dziś  przedstawimy Ci ciekawą opcje, która dostępna jest także na iOS 16 i iPadOS 16.

Tryb czytania w Safari

Jak włączyć „Tryb czytania” w Safari jednym kliknięciem poradniki, ciekawostki Tryb czytania w iOS, tryb czytania na ipad, Tryb czytania, jak szybko włączyć tryb czytania na iPhone  Tryb czytania w iOS zna zapewne każdy z Was, ale nie wszyscy wiedzą, że można go włączyć jednym kliknięciem. Jak? O tym jest dzisjpszy wpis. safari

W przeglądarce Safari od dawna dostępne są funkcje, które mogą znacząco podnieść komfort korzystania z Internetu, jednak nie każdy użytkownik o nich wie. Jednym z tych usprawnień jest “tryb czytania”. Wiele osób włącza go poprzez przyciśnięcie przycisku aA, a następnie wybiera odpowiednią opcję z rozwijanego menu. Okazuje się jednak, że proces ten można znacznie uprościć.

Aby włączyć “tryb czytania” w Safari, nie trzeba wykonywać dwóch oddzielnych czynności. Wystarczy przytrzymać palec na przycisku aA, a odpowiedni tryb od razu zostanie aktywowany. To prosty, ale skuteczny sposób na szybkie przystosowanie strony internetowej do czytelniejszego formatu, idealnego do długiego czytania.

Jak widzimy, Apple stale dąży do ułatwienia nam życia poprzez wprowadzanie drobnych, ale znaczących usprawnień. Pomimo tego, że nie wszystkie są na pierwszy rzut oka widoczne, czy oficjalnie ogłoszone, to jednak warto z nimi zapoznać się bliżej. Odkrywanie tych “ukrytych” funkcji i korzystanie z nich na co dzień z pewnością podniesie komfort korzystania z urządzeń tej firmy. Dlatego warto zawsze być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami i ciekawymi funkcjami, które Apple ma do zaoferowania.

A czy ty wiedziałeś o istnieniu tej opcji? Koniecznie daj znać w komentarzach!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top