Mac

Jak zmienić domyślną przeglądarkę internetową na komputerze Mac

Chociaż dla niektórych doświadczonych użytkowników proces ten może wydawać się oczywisty, to dla wielu kwestia, która może sprawić pewne kłopoty.

W związku z tym dziś postanowiliśmy przygotować szczegółowy przewodnik na ten temat, który – mam nadzieję – pomoże Ci wykonać tę czynność bez żadnych przeszkód.

macOS, system operacyjny, na którym działają wszystkie komputery Mac, posiada swoją własną domyślną przeglądarkę internetową – Safari. Przeglądarka ta jest doskonale dostosowana do systemu macOS, gwarantując płynne i szybkie działanie. Niemniej jednak, nie każdemu musi odpowiadać interfejs lub funkcje oferowane przez Safari, dlatego niektórzy użytkownicy decydują się na korzystanie z innych przeglądarek, takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, czy prywatnościowo-zorientowany Tor.

Jeżeli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy poszukują alternatywy dla Safari, prezentuję poniżej kroki, które pozwolą Ci zmienić domyślną przeglądarkę internetową na Twoim komputerze Mac.

Jak zmienić domyślną przeglądarkę internetową na komputerze Mac

  • Zacznij od kliknięcia w ikonę Apple’a, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu Twojego Maca. Kliknij na nią, aby otworzyć menu.
  • Z listy wybierz “Ustawienia systemowe”, następnie przenies się do opcji “Biurko i Dock”.
  • Przewiń listę w dół, aż znajdziesz sekcję o nazwie “Domyślna przeglądarka”. Kliknij na nią.

Jak zmienić domyślną przeglądarkę internetową na komputerze Mac poradniki, ciekawostki wybór przeglądarki, Ustawienia systemowe, Tor, szybkość, safari, przeglądarka internetowa, personalizacja, opera, Mozilla Firefox, macos, komputer mac, Google Chrome, domyślna przeglądarka, Biurko i Dock, bezpieczenstwo  Chociaż dla niektórych doświadczonych użytkowników proces ten może wydawać się oczywisty, to dla wielu kwestia, która może sprawić pewne kłopoty. przegladarka 1

  • W tym miejscu zobaczysz rozwijane menu, z którego będziesz mógł wybrać przeglądarkę, którą chcesz ustawić jako domyślną.

Tak oto zaledwie w kilku kliknięciach, możesz bez problemu zmienić domyślną przeglądarkę internetową na swoim komputerze Mac. Chrome, Opera, a może Firefox? Którą przeglądarkę wybierzesz jako domyślną? Wybór należy oczywiście do Ciebie. Niektóre osoby cenią sobie szybkość i prostotę obsługi przeglądarki Google Chrome, inni preferują funkcjonalność i personalizację, jaką oferuje Mozilla Firefox. Opera z kolei może przyciągnąć swoim naciskiem na bezpieczeństwo, natomiast Tor zdobywa serca tych, którzy pragną maksymalnej anonimowości w sieci.

A ty z jakiej przeglądarki korzystasz? Daj oczywiście znać na naszym Twitterze (link do konta znajdziecie na górze strony) lub napisz po prostu w komentarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 155

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top