iphone15 4

Jedna z super funkcji iPhone 15 doprowadza do bardzo dziwnych problemów z ładowaniem

Wprowadzenie portu USB-C w najnowszej generacji iPhone’ów, serii 15, zostało przyjęte z dużym entuzjazmem przez użytkowników.

Ta znacząca aktualizacja umożliwia łatwą kompatybilność z różnymi akcesoriami, takimi jak kable USB-C czy przenośne powerbanki. Niestety, zgodnie z wieloma doniesieniami, wydaje się, że ten nowy element wprowadza pewne komplikacje w procesie ładowania urządzenia.

Użytkownicy w różnych społecznościach internetowych zgłaszają problemy związane z używaniem niektórych przenośnych powerbanków USB-C z iPhone’ami 15 oraz 15 Pro. Szczególnie interesująca wydaje się być kwestia, że niektóre powerbanki nie są w stanie naładować iPhone’a, a w niektórych przypadkach, to iPhone zaczyna ładować powerbank, zamiast być ładowanym.

Jedna z super funkcji iPhone 15 doprowadza do bardzo dziwnych problemów z ładowaniem ciekawostki USB-C, słuchawki AirPods, Przenośne banki energii, problem z ladowaniem, PowerCore Slim 10K PD, port USB-A, odwrotne ładowanie, ładowanie zwrotne, kompatybilność, iphone 15 pro, iPhone 15, Apple Watch, Anker, aktualizacje oprogramowania, akcesoria zewnętrzne  Wprowadzenie portu USB-C w najnowszej generacji iPhone'ów, serii 15, zostało przyjęte z dużym entuzjazmem przez użytkowników. iPhone15 usb c

Można podejrzewać, że te problemy są związane z funkcją ładowania zwrotnego, znanej także jako odwrotne ładowanie, dostępną w tych modelach. Funkcja ta umożliwia ładowanie innych urządzeń, takich jak Apple Watch czy słuchawki AirPods, bezpośrednio z iPhone’a przez port USB-C. Wydaje się, że ta opcja może wpływać na interakcję między iPhone’em a niektórymi bankami energii.

Jeden z popularnych producentów powerbanków, firma Anker, również dostrzegła problem. W przypadku jednego z ich modeli, Anker PowerCore Slim 10K PD, znaleziono, że jedyną drogą do naładowania iPhone’a 15 jest użycie starszego portu USB-A. Firma podjęła kroki w celu dalszego zbadania tego problemu, przeprowadzając testy na różnych modelach banków energii, aby zidentyfikować, czy to zagadnienie dotyczy również innych urządzeń.

Chociaż większość przenośnych banków energii z funkcją Power Delivery zdaje się działać prawidłowo, właściciele nowszych modeli iPhone’ów powinni być świadomi potencjalnych problemów. Z tego, co obecnie wiadomo, nie ma jeszcze uniwersalnego rozwiązania tego problemu, a użytkownicy muszą być bardziej ostrożni przy wyborze akcesoriów zewnętrznych.

W efekcie, co początkowo wydawało się być jedną z najbardziej przydatnych funkcji w iPhone’ach serii 15, stało się źródłem pewnych komplikacji. Jest to jednak problem, który z pewnością zostanie zbadany zarówno przez Apple, jak i przez producentów akcesoriów, a być może przyszłe aktualizacje oprogramowania będą mogły dostarczyć odpowiednie rozwiązania.

W międzyczasie, użytkownicy powinni być świadomi tego, że nie wszystkie powerbanki są kompatybilne z iPhone’ami serii 15 i dokonywać wyboru akcesoriów z pełną świadomością tego faktu.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top