Luka w zabezpieczeniach modemu Qualcomm umożliwiła hakerom podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów telefonicznych polecane, ciekawostki Qualcomm, modem Qualcomm, luka, Android  Inżynierowie bezpieczeństwa z Check Point Research odkryli lukę w modemach mobilnych Qualcomm (MSM) (używanych w wielu smartfonach z Androidem), która umożliwia hakerom podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów telefonicznych. snapdragon

Luka w zabezpieczeniach modemu Qualcomm umożliwiła hakerom podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów telefonicznych

Inżynierowie bezpieczeństwa z Check Point Research odkryli lukę w modemach mobilnych Qualcomm (MSM) (używanych w wielu smartfonach z Androidem), która umożliwia hakerom podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów telefonicznych.

Krytyczna luka w MSM umożliwiła zdalny dostęp do urządzeń z Androidem działających w sieciach 2G / 3G / 4G, a nawet 5G. Atakujący mogli podsłuchiwać połączenia, czytać wiadomości tekstowe, a nawet odblokowywać kartę SIM, aby ominąć ograniczenia operatora.

Luka w zabezpieczeniach modemu Qualcomm umożliwiła hakerom podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów telefonicznych polecane, ciekawostki Qualcomm, modem Qualcomm, luka, Android  Inżynierowie bezpieczeństwa z Check Point Research odkryli lukę w modemach mobilnych Qualcomm (MSM) (używanych w wielu smartfonach z Androidem), która umożliwia hakerom podsłuchiwanie i nagrywanie rozmów telefonicznych. Android

Według raportu Check Point Research, prawie 30% wszystkich smartfonów korzysta z chipów Qualcomm i są potencjalnymi celami włamań. W tej chwili użytkownicy mogą tylko zainstalować najnowszą poprawkę zabezpieczeń na swoich urządzeniach.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Qualcomm dostarczył łaty oprogramowania dla exploita MSM w grudniu 2020 r., a kolejne poprawki bezpieczeństwa powinny były wyeliminować lukę. Mówi się, że Google publicznie udostępni ten exploit w czerwcowej poprawce bezpieczeństwa.

Sztuczki i triki w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry