imac

Apple testuje 32-calowego iMaca

Według Marka Gurmana, dziennikarza Bloomberga, Apple bada możliwość wprowadzenia większych komputerów iMac, w tym wersji z ekranem o przekątnej 32″.

Mark Gurman, w swoim najnowszym biuletynie Power On, podkreśla, że te nowe warianty iMaca są na bardzo wczesnym etapie kreowania, zatem nie przewiduje ich rynkowego debiutu przed końcem 2024 roku, a raczej w 2025 roku.

Wcześniej sam Gurman zasugerował, że gigant technologiczny z Cupertino pracuje nad rozszerzeniem linii iMac o model z ekranem przekraczającym 30 cali. Teraz precyzuje swoje wcześniejsze informacje, wskazując, że przekątna wyświetlacza ma oscylować wokół 32 cali – to zbliżony rozmiar do flagowego monitora firmy Apple, Pro Display XDR. Wprowadzony na rynek w grudniu 2019 roku, Pro Display XDR charakteryzuje się rozdzielczością 6K dla obrazu o jakości Retina i kosztuje minimum 4,999 dolarów.

32-calowy iMac

Apple testuje 32-calowego iMaca ciekawostki układ krzemowy, TSMC, proces technologiczny, Pro Display XDR, odświeżony model, M1, Komputer, intel, iMac, Ekran, chip, Apple, 5 nm, 32 cali, 3 nm  Według Marka Gurmana, dziennikarza Bloomberga, Apple bada możliwość wprowadzenia większych komputerów iMac, w tym wersji z ekranem o przekątnej 32". iMac

Apple wycofało z produkcji 27-calowe komputery iMac i iMac Pro oparte na chipach Intel w ciągu ostatnich lat, nie prezentując na rynku większego iMaca z własnym układem krzemowym w roli następcy. Zamiast tego, Apple proponuje 27-calowy monitor Studio Display, który można połączyć z Mac Studio czy innym komputerem Mac wykorzystującym krzem Apple. Niemniej jednak, nie jest to rozwiązanie typu wszystko-w-jednym, tak jak w przypadku iMac.

Obecnie, jedynym sprzedawanym przez Apple komputerem typu all-in-one jest 24-calowy iMac. Ten model, wyposażony w chip M1, został zaprezentowany na rynek w kwietniu 2021 roku. Gurman antycypuje, że odświeżony model z szybszym układem M3 zostanie zaprezentowany na początku przyszłego roku. Aktualne układy krzemowe Apple są produkowane na bazie procesu technologicznego 5 nm przez firmę TSMC, natomiast przewiduje się, że chip M3 zostanie wytworzony w procesie 3 nm, co ma przynieść znaczącą poprawę zarówno wydajności, jak i efektywności energetycznej.

Co o tym sądzisz? Daj koniecznie znać w komentarzach! Możesz także napisać swoje zdanie na naszym koncie na Twitterze. Link dostępny jest na górze strony. Gorąco zachęcamy!

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top