wypadek 2

Przyszłoroczne iPhone’y i Apple Watch otrzymają funkcję wykrywania wypadku

Rolf Winkler z The Wall Street Journal podzielił się informacjami na temat nowej funkcji w iPhone i Apple Watch, która umożliwi urządzeniom wykrywanie wypadku samochodowego i automatyczne wybieranie numeru alarmowego.

Aple planuje uruchomić „wykrywanie wypadku” w 2022 roku, zgodnie z artykułem WSJ cytującym dokumenty firmy i osoby zaznajomione z tą sprawą. Nowość zatem najprawdopodobniej pojawi się w przyszłorocznym iPhone 14 i Apple Watch Series 8.

Funkcja ta ma wykorzystywać czujniki w iPhone i Apple Watch, takie jak akcelerometr, do „wykrywania wypadków drogowych w miarę ich występowania”, częściowo poprzez pomiar nagłego wybuchu siły grawitacji po uderzeniu.

Przyszłoroczne iPhone’y i Apple Watch otrzymają funkcję wykrywania wypadku ciekawostki wykrywanie wypadku, iPhone 14, Apple Watch Series 8  Rolf Winkler z The Wall Street Journal podzielił się informacjami na temat nowej funkcji w iPhone i Apple Watch, która umożliwi urządzeniom wykrywanie wypadku samochodowego i automatyczne wybieranie numeru alarmowego. wypadek
iPhone 14 i Apple Watch Series 8 z funkcją wykrywania wypadku.

Winkler mówi, że Apple przetestowało tę funkcję w zeszłym roku, zbierając dane anonimowo dostarczone przez użytkowników. Urządzenia wykryły już ponad 10 milionów kolizji pojazdów. Podobnie jak w przypadku każdej testowanej funkcji, WSJ zauważa, że ​​Apple może zrezygnować z wprowadzenia tej innowacji.

Warto zauważyć, że Google oferuje już podobną funkcję w wybranych smartfonach Pixel.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top