ios17 1

Ruszyły testy systemu iOS 17.1

Wczoraj, Apple udostępniło watchOS 9.6.1 dla inteligentnych zegarków, ale nie było iOS 16.6.1. Jest to bardzo ciekawe. Dlaczego?

Po pierwsze, tego typu aktualizacje zwykle szły w parze z nowościami dla systemu iOS. Tym razem jest jednak inaczej. Ostatnie informacje z dobrze poinformowanych źródeł wskazują, że firma z Cupertino pominęła wydanie systemu iOS 16.6.1, by skupić się na kolejnej wersji – iOS 16.7.

To podejście Apple jest zaskakujące, ale ma swoją logikę. Jeśli spojrzeć na cykl wydawniczy, zwykle w przypadku poważniejszych zmian dochodzi do przeskoków w wersjach. Właśnie taki może być przypadek iOS 16.7. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych informacji o dacie wydania tej aktualizacji, to analizując dotychczasowe działania Apple, można przypuszczać, że premiera będzie miała miejsce w nadchodzących tygodniach.

Ruszyły testy systemu iOS 17.1 ciekawostki wersje, WatchOS, System operacyjny, strategia, Nowości, iPhone, iPad, iOS 17.1, iOS 16.6.1, iOS, funkcje, Apple music, Apple, Aplikacje, aktualizacje, AirDrop, 9to5Mac  Wczoraj, Apple udostępniło watchOS 9.6.1 dla inteligentnych zegarków, ale nie było iOS 16.6.1. Jest to bardzo ciekawe. Dlaczego? iOS16 1 1

W kontekście wersji beta, warto przywołać doświadczenia z poprzedniego roku. Apple, po finalnej wersji beta iOS 16, wprowadziło jedyną betę iOS 15.7. Co więcej, stała ona do dyspozycji użytkowników jednocześnie z oficjalnym wydaniem iOS 16. Strategia ta miała na celu zachęcenie osób do korzystania z bardziej stabilnej, choć starszej wersji systemu. Nie bez powodu – nowe aktualizacje, zwłaszcza o numeracji głównej, przynoszą za sobą wiele zmian, które mogą być niekompatybilne z niektórymi aplikacjami.

Podczas gdy użytkownicy i eksperci czekają na więcej informacji o iOS 16.7, portal 9to5Mac zauważył wzmożoną aktywność związaną z iOS 17.1. Jest to kolejny, przyszłoroczny krok w rozwoju systemu. Zastanawiające jest, jakie nowości przyniesie ta wersja. Mogą to być funkcje, które nie zostały uwzględnione w podstawowej edycji iOS 17. Wspomniane już były takie innowacje, jak aplikacja Journal, usprawnienia w AirDrop czy też nowości w Apple Music.

Jeśli spojrzymy na to, co przyniósł nam iOS 16.1 rok temu, lista była dość imponująca. Udostępniana biblioteka zdjęć iCloud, możliwość korzystania z funkcji na żywo w aplikacjach innych twórców oraz dzielenie się kluczami za pośrednictwem Wallet. To tylko niektóre z nich. Można zatem zakładać, że iOS 17.1 również będzie miał coś specjalnego do zaoferowania.

Jak widzicie, chociaż Apple zaskakuje podejściem do aktualizacji swojego systemu operacyjnego, jest w tym pewna konsekwencja. Firma z Cupertino wydaje się kierować strategią, która polega na jednoczesnym zachęcaniu użytkowników do korzystania z nowości, jak i dbaniu o tych, którzy wolą pozostać przy sprawdzonych rozwiązaniach. Co przyniesie przyszłość? O tym przekonamy się w nadchodzących miesiącach. Jedno jest pewne – Apple nie przestaje nas zaskakiwać.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top