ventura

Safari Technology Preview 147 wprowadza funkcje macOS Ventura do macOS Monterey

Dwa tygodnie po WWDC 2022 firma Apple udostępniła nową wersję Safari Technology Preview 147, która wprowadza innowacje w przeglądarce z systemu macOS Ventura również do macOS Monterey.

Safari Technology Preview to alternatywna wersja przeglądarki internetowej firmy Apple, która oferuje eksperymentalne funkcje. W ten sposób programiści mogą przygotować swoje witryny i aplikacje internetowe na nadchodzące nowe funkcje, zanim zostaną one udostępnione publicznie. W wersji 147 firma Apple wprowadza niektóre funkcje Safari 16 do systemu macOS Monterey.

Safari Technology Preview 147 wprowadza funkcje macOS Ventura do macOS Monterey ciekawostki Safari Technology Preview 147, safari 16  Dwa tygodnie po WWDC 2022 firma Apple udostępniła nową wersję Safari Technology Preview 147, która wprowadza innowacje w przeglądarce z systemu macOS Ventura również do macOS Monterey. macOSVentura

Safari 16, która jest częścią systemów macOS Ventura i iOS 16, zawiera kilka nowych funkcji i ulepszeń. W nowej wersji uwzględniono jedna z głównych uwag, jakie twórcy stron WWW zawsze zgłaszali pod adresem Safari, a mianowicie brak powiadomień web push. W najnowszej wersji przeglądarki witryny i aplikacje internetowe mogą wysyłać powiadomienia do użytkowników nawet wtedy, gdy Safari jest zamknięte.

W systemach macOS Ventura i iOS 16 firma Apple rozszerzyła także funkcjonalność Live Text na wideo, na przykład umożliwiając użytkownikom tłumaczenie obrazów za pomocą Live Text. Funkcje te są już dostępne w najnowszej wersji Safari Technology Preview, ale wymagają komputera Apple Silicon Mac.

W tej podglądowej wersji Safari dodano także klucze dostępu. Dzięki Passkeys użytkownicy mogą uwierzytelniać się w witrynach internetowych i aplikacjach bez konieczności tworzenia tradycyjnego hasła, ponieważ funkcja ta wykorzystuje uwierzytelnianie za pomocą Face ID lub Touch ID i synchronizuje tokeny za pośrednictwem iCloud.

Safari 16 obsługuje także współdzielone grupy kart i synchronizację ustawień witryn internetowych. Funkcje te nie są jednak jeszcze dostępne w wersji 147 i oczekuje się, że pojawią się w późniejszych aktualizacjach.

Eksperymentalną przeglądarkę internetową firmy Apple można pobrać z witryny dla programistów. Należy pamiętać, że ta wersja nie zastępuje głównej aplikacji Safari.

Nowy Safari Technology Preview 147 można zainstalować zarówno na systemie macOS Ventura beta, jak i macOS Monterey. Niestety, firma Apple potwierdziła, że nie będzie już dostarczać aktualizacji Safari Technology Preview dla użytkowników systemu macOS Big Sur.

Ostateczna wersja Safari 16 będzie dostępna jeszcze w tym roku dla użytkowników systemu macOS Monterey jako bezpłatna aktualizacja.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top