ios17 5

System iOS 17 – kompendium funkcji bezpieczeństwa

System iOS 17 od Apple wprowadza szereg ulepszeń dotyczących bezpieczeństwa. Zebraliśmy dla was te najważniejsze, o których musicie wiedzieć.

Przedstawione poniżej nowości mają za zadanie zabezpieczyć nas przed niechcianymi obrazami, umożliwić innym śledzenie naszej podróży, a nawet przypominać nas o konieczności zażycia leku.

Ochrona przed treściami wrażliwymi

System iOS 17 - kompendium funkcji bezpieczeństwa ciekawostki Zdrowie, Zabezpieczenia komunikacji, Wszystko w porządku, Wiadomości, treści wrażliwe, śledzenie podróży, Przypomnienia o lekach, Prywatność i bezpieczeństwo, ostrzeżenie, ochrona, nagość, iOS 17, dzieci, Chmura rodzinna, bezpieczenstwo, aplikacja Ustawienia System iOS 17 od Apple wprowadza szereg ulepszeń dotyczących bezpieczeństwa. Zebraliśmy dla was te najważniejsze, o których musicie wiedzieć. wraz

Jednym z kluczowych aspektów, który docenimy w iOS 17, jest funkcja ostrzeżenia o treści wrażliwej. Ta funkcja skanuje wszelkie nadchodzące pliki multimedialne – zdjęcia, filmy – na naszym urządzeniu i automatycznie blokuje treści, które mogą zawierać nagość. Dzięki temu użytkownicy są chronieni przed otrzymywaniem niechcianych, często nieodpowiednich obrazów.

Ochrona ta obejmuje obrazy w Wiadomościach, AirDrop, Kontakty w aplikacji Telefon, wiadomości FaceTime i inne zewnętrzne aplikacje. Czyli niezależnie od źródła, każde podejrzane treści zostaną zasłonięte. Jest to istotne narzędzie, które w pełni działa na korzyść bezpieczeństwa wszystkich, nie tylko najmłodszych użytkowników.

Celem jest domyślne blokowanie wszelkich niewłaściwych obrazów lub filmów, ale mamy możliwość ich przeglądania po wciśnięciu przycisku „Pokaż”.

Aby włączyć tę funkcję, wystarczy wykonać kilka kroków:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo”.
 3. Kliknij „Ostrzeżenie o treści wrażliwej”.
 4. Przesuń przełącznik, aby aktywować ostrzeżenia.

Bezpieczeństwo podróży dzięki funkcji „Wszystko w porządku”

System iOS 17 - kompendium funkcji bezpieczeństwa ciekawostki Zdrowie, Zabezpieczenia komunikacji, Wszystko w porządku, Wiadomości, treści wrażliwe, śledzenie podróży, Przypomnienia o lekach, Prywatność i bezpieczeństwo, ostrzeżenie, ochrona, nagość, iOS 17, dzieci, Chmura rodzinna, bezpieczenstwo, aplikacja Ustawienia System iOS 17 od Apple wprowadza szereg ulepszeń dotyczących bezpieczeństwa. Zebraliśmy dla was te najważniejsze, o których musicie wiedzieć. wszystko ok

Kolejną ciekawą nowością jest funkcja „Wszystko w porządku” zaimplementowana w aplikacji Wiadomości. Umożliwia ona udostępnianie naszej lokalizacji wybranym osobom, które mogą następnie śledzić naszą trasę i upewnić się, że bezpiecznie dotarliśmy do celu. To doskonałe narzędzie bezpieczeństwa, które daje zarówno nam, jak i naszym bliskim większe poczucie bezpieczeństwa.

By włączyć tę funkcję:

 1. Otwórz aplikację Wiadomości.
 2. Wybierz konwersację z osobą, której chcesz udostępnić swoją lokalizację.
 3. Kliknij przycisk „+” obok pola wpisywania tekstu.
 4. Wybierz „Więcej”, a następnie „Sekcja kontaktu”.
 5. Kliknij „Kontynuuj” i postępuj zgodnie z podpowiedziami, aby aktywować tę funkcję.

Bezpieczeństwo komunikacji dla najmłodszych

System iOS 17 - kompendium funkcji bezpieczeństwa ciekawostki Zdrowie, Zabezpieczenia komunikacji, Wszystko w porządku, Wiadomości, treści wrażliwe, śledzenie podróży, Przypomnienia o lekach, Prywatność i bezpieczeństwo, ostrzeżenie, ochrona, nagość, iOS 17, dzieci, Chmura rodzinna, bezpieczenstwo, aplikacja Ustawienia System iOS 17 od Apple wprowadza szereg ulepszeń dotyczących bezpieczeństwa. Zebraliśmy dla was te najważniejsze, o których musicie wiedzieć. wiado

Rok temu Apple wprowadziło „Zabezpieczenia komunikacji”, które ostrzegają nieletnie osoby, kiedy wysyłają lub otrzymują nieprzyzwoite zdjęcia. W iOS 17 funkcja ta jest dostępna na większą skalę – obejmuje więcej krajów i jest domyślnie włączona dla dzieci do 13. roku życia, które są zalogowane na swoim Apple ID i należą do Chmury rodzinnej.

Przypomnienie o lekach

System iOS 17 - kompendium funkcji bezpieczeństwa ciekawostki Zdrowie, Zabezpieczenia komunikacji, Wszystko w porządku, Wiadomości, treści wrażliwe, śledzenie podróży, Przypomnienia o lekach, Prywatność i bezpieczeństwo, ostrzeżenie, ochrona, nagość, iOS 17, dzieci, Chmura rodzinna, bezpieczenstwo, aplikacja Ustawienia System iOS 17 od Apple wprowadza szereg ulepszeń dotyczących bezpieczeństwa. Zebraliśmy dla was te najważniejsze, o których musicie wiedzieć. leki

W kontekście bezpieczeństwa warto również wspomnieć o jednej z funkcji aplikacji Zdrowie – Przypomnienia o lekach. Umożliwia ona wysłanie dodatkowego powiadomienia, jeśli lek nie został oznaczony jako przyjęty w ciągu 30 minut od pierwszego przypomnienia. Apple planuje również dodać “Powiadomienia krytyczne” dla ważnych leków, które będą wyświetlane na ekranie blokady i emitować dźwięk, niezależnie od ustawień dźwięku telefonu.

Jak zatem widzicie, iOS 17 stanowi nie tylko krok naprzód pod względem innowacji, ale także bezpieczeństwa. Dzięki temu systemowi operacyjnemu możemy czuć się bezpiecznie podczas korzystania z naszych urządzeń – zarówno w domu, jak i podczas podróży, oraz mieć pewność, że nasze dzieci są chronione przed nieodpowiednimi treściami. Ponadto, funkcje te mogą pomóc nam lepiej zarządzać naszym zdrowiem, przypominając o lekach i pomagając nam monitorować nasze codzienne rutyny. To doskonały przykład tego, jak technologia może pracować na rzecz naszego bezpieczeństwa.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 199

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top