srodowisko

Tak Apple dba o środowisko

Apple od dawna powtarza, że ​​na różne sposoby dba o środowisko. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Według niedawnego raportu z Cupertino, 18% wszystkich materiałów użytych w produktach Apple w 2021 roku zostało poddanych recyklingowi, co jest najwyższym wynikiem. Ponadto oznacza to, że liczba ta wzrosła o 50%, ponieważ w 2020 roku tylko 12% wszystkich materiałów w produktach Apple zostało poddanych recyklingowi.

Tak Apple dba o środowisko ciekawostki tak apple dba o srodowisko, Apple  Apple od dawna powtarza, że ​​na różne sposoby dba o środowisko. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. recykling

Apple powiedziało też, że osiem produktów z oferty zawiera co najmniej 20% materiałów pochodzących z recyklingu. Pierwszy firma użyła certyfikowanego złota pochodzącego z recyklingu (w przypadku płytek drukowanych i modułów kamer w iPhone 13 Pro i 13 Pro Max). Recykling kobaltu, wolframu i pierwiastków ziem rzadkich wzrósł ponad dwukrotnie.

Apple chwaliło się też, że niemal całkowicie pozbyło się plastiku ze swoich opakowań. Pod koniec ubiegłego roku plastik stanowił tylko 4% wszystkich materiałów opakowaniowych.

Ponadto firma ogłosiła, że jego dostawcy w ciągu ostatniego roku ponad dwukrotnie zwiększyli zużycie czystej energii. W 2021 r. projekty energii odnawialnej oszczędziły 13,9 miliona ton metrycznych emisji dwutlenku węgla, co odpowiada usunięciu z dróg 3 milionów samochodów w ciągu jednego roku.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top