android 1

Twój iPhone może wkrótce „zmienić się” w Androida

Twój iPhone może już wkrótce “zmienić się” w Androida. Wszystko za sprawą projektu ustawy o nazwie „Ustawa o rynkach cyfrowych UE”. O co dokładnie chodzi?

Do sieci wyciekł dokument dotyczący nowej ustawy, który przekreśli wszelką wyłączność Apple. Firma może zostać zmuszona do umożliwienia instalacji aplikacji ze źródeł zewnętrznych. A to tylko część nowych zasad.

Według źródła, tajny projekt ustawy o nazwie „Ustawa o rynkach cyfrowych UE” wprowadzi poważne zmiany w usługach Apple. Gigant z Cupertino będzie zobowiązany dać zielone światło deweloperom poprzez dystrybucję ich aplikacji w dowolny dogodny sposób. Wynika z tego, że użytkownicy technologii „Apple” mogą je pobierać nie tylko z App Store, ale także z otwartych źródeł w internecie.

Twój iPhone może wkrótce „zmienić się” w Androida ciekawostki iphone zmieni sie w androida, iphone moze byc wkrotce jak android, iphone jak android, iphone czy android  Twój iPhone może już wkrótce "zmienić się" w Androida. Wszystko za sprawą projektu ustawy o nazwie „Ustawa o rynkach cyfrowych UE”. O co dokładnie chodzi? AppStore

System płatności nie będzie już ograniczany przez zasady Apple. Deweloperzy będą mogli wybrać dowolną inną metodę przyjmowania płatności. Ponadto zniesione zostaną ograniczenia dotyczące obowiązkowego korzystania z WebKit dla przeglądarek, co umożliwi korzystanie z własnych silników i opracowań.

Dokument mówi, że wszystkie środki komunikacji: wiadomości głosowe, SMS-y, wideorozmowy muszą być kompatybilne z aplikacjami innych firm. Asystenta Siri można również zastąpić dowolnym innym asystentem głosowym według uznania użytkownika.

Nowa ustawa została już wstępnie zatwierdzona w marcu. Pozostaje czekać na jego oficjalną publikację, po której Parlament Europejski będzie musiał ostatecznie przyjąć wszystkie punkty, zanim wejdzie ona w życie. Według wstępnych danych zmiany nadejdą w październiku.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top