Krzysiek Borek28.11.2017
Zmiana rozdzielczości ekranu w iPhone 5c, 5S i SE

Za czasów korzystania iPhone’a 4S wiele razy próbowałem zmieniać rozdzielczość ekranu za pomocą wtyczki UpScale.

Używałem wyłącznie rozdzielczości z iPhone’a 5S, ponieważ na wyższych pojawiały się problemy i artefakty. Dziś pokaże wam jak używać rozdzielczości ekranu iPhone 6 Plus na 5c, 5S i SE.

Pamiętajcie, że musicie mieć Jailbreak. Ponadto ja ani Onetech.pl nie bierzemy odpowiedzialności za uszkodzenie systemu operacyjnego w waszych urządzeniach. Robicie to na własną odpowiedzialność. Pamiętajcie o tym.

  1. Pobieramy LittleBtother i wybieramy w nim Small Mode.
  2. Wchodzimy do Cydii, usuwamy LittleBrother i kolejkujemy instalację UpScale. Wykonujemy respring (zrobi się automatycznie).
  3. Włączamy UpScale i wybieramy rozdzielczość iPhone’a 6 Plus.
  4. Znowu przechodzimy do Cydii, tym razem usuwamy UpScale i kolejkujemy instalację LittleBrother. Znowu robimy respring.

Problemy z rozdzielczością będą widoczne podczas oglądania wideo na YouTube, aby im zaradzić zainstalujcie RoundScreenCorners lub i8Corners. Wtedy problemy znikną.

Efekt jest zadziwiający, tym bardziej, że wg tej instrukcji wszystko powinno działać, jak należy. Pamiętajcie tylko, że problemy mogą się pojawić po ponownym uruchomieniu telefonu lub rozładowaniu baterii. W szczególności, gdy korzystacie z Jailbreak, którego trzeba włączać ponownie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS