youtube

10 skrótów klawiszowych na YouTube, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś

Kiedy po raz kolejny odwiedzasz YouTube, zastanawiasz się, czy istnieją sposoby na bardziej komfortowe korzystanie z tej platformy? Okazuje się, że są!

Poniżej 10 skrótów klawiszowych, które mogą zaskoczyć nawet zaawansowanych użytkowników!

10 przydatnych skrótów klawiszowych na YouTube

10 skrótów klawiszowych na YouTube, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś poradniki, ciekawostki YouTube w przegladarce, Youtube, skróty klawiszowe Kiedy po raz kolejny odwiedzasz YouTube, zastanawiasz się, czy istnieją sposoby na bardziej komfortowe korzystanie z tej platformy? Okazuje się, że są! youtube

 1. Przycisk K – Wielu z nas ma nawyk wciskania spacji w celu wstrzymania odtwarzania. Jednak często zamiast zatrzymać filmik, przewijamy stronę. Rozwiązaniem tego problemu jest klawisz K. Gwarantuje on, że jedyną reakcją będzie pauza lub wznowienie odtwarzania.
 2. M jak Mute – Jeżeli chcesz szybko wyciszyć dźwięk, nie musisz błądzić myszką po ekranie. Wystarczy nacisnąć M, a dźwięk zniknie.
 3. Tryb pełnoekranowy z klawiszem F – Zamiast klikania myszą w ikonę trybu pełnoekranowego, wystarczy wcisnąć F. To samo przyciśnięcie pozwoli Ci wrócić do normalnego trybu.
 4. J jak Jump Back – Czasem przegapiamy ważny fragment. Zamiast przeciągania suwaka, wciskamy J i wracamy o 10 sekund do tyłu.
 5. Strzałki w lewo i w prawo – O ile przycisk J cofa nas o 10 sekund, o tyle strzałka w lewo przesunie filmik o 5 sekund do tyłu. Jeśli z kolei chcemy posunąć się do przodu, strzałka w prawo przewinie o 5 sekund.
 6. L jak Leap Forward – Jeśli chcemy przewinąć wideo o 10 sekund, klawisz L jest naszym przyjacielem.
 7. Zerowy początek – Naciśnięcie klawisza 0 wraca do początku filmu. Idealne, jeśli chcemy zacząć od nowa.
 8. Dzielenie filmu za pomocą liczb – To ciekawostka, ale YouTube podzielił każdy film na 9 fragmentów. Klawisze od 1 do 9 pozwalają na szybki dostęp do tych segmentów.
 9. C jak Captions – Jeśli chcemy szybko włączyć napisy, naciśnięcie klawisza C od razu je aktywuje. Nieocenione, gdy oglądamy film w obcym języku.
 10. Ogólna uwaga – Aby te skróty działały poprawnie, pamiętajmy, aby zaznaczyć okno odtwarzacza, klikając na nie przed użyciem skrótu klawiszowego.

Mamy nadzieję, że te skróty uczynią Twoje doświadczenia z YouTube jeszcze bardziej satysfakcjonującymi. Ciesz się płynnością nawigacji i odkrywaj nowe treści w mgnieniu oka!

Kolejne poradniki niebawem.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 133

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top