iphone aplikacje

Ukryte funkcje iPhone, które mogą ułatwić Ci życie

Funkcjonalność, elegancja oraz intuicyjność iPhone’a firmy Apple sprawiają, że jest nie tylko telefon, ale prawdziwe narzędzie wielofunkcyjne.

Mimo że wiele z jego funkcji jest powszechnie znanych, istnieje też cała gama ukrytych trików, które mogą uczynić korzystanie z iPhone’a jeszcze przyjemniejszym. Poniżej przedstawiam kilka mniej znanych, lecz niezwykle praktycznych funkcji tego urządzenia.

Ukryte funkcje, które mogą ułatwić Ci życie

Ukryte funkcje iPhone, które mogą ułatwić Ci życie poradniki, ciekawostki iPhone Funkcjonalność, elegancja oraz intuicyjność iPhone'a firmy Apple sprawiają, że jest nie tylko telefon, ale prawdziwe narzędzie wielofunkcyjne. iPhone13 1 4

 1. Słuchawki jako zdalne wyzwalanie migawki: Kiedy robisz zdjęcie, czasami trudno jest utrzymać telefon nieruchomo. Dzięki wykorzystaniu przycisków głośności na słuchawkach jako spustu migawki, możesz zminimalizować ryzyko poruszenia aparatu podczas robienia zdjęcia.
 2. Osobiste wibracje na powiadomienia: Każdy z nas ma pewne osoby, na wiadomości od których czeka z niecierpliwością. Dzięki opcji tworzenia własnych wibracji dla konkretnych kontaktów, możemy wiedzieć, kto do nas dzwoni, nawet nie wyjmując telefonu z kieszeni.
 3. Intuicyjna edycja tekstu: Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w przypadku literówki lub błędu nie musisz szukać opcji “cofnij”. Wystarczy, że energicznie potrząsniesz swoim iPhone’em, a system zaproponuje ci cofnięcie ostatniej czynności.
 4. Nagrywanie aktywności na ekranie: Opcja, która świetnie sprawdzi się podczas tworzenia tutoriali czy demonstracji. Wbudowana funkcja nagrywania ekranu jest łatwa w obsłudze i pozwala na rejestrację wszystkich działań wykonywanych na smartfonie.
 5. Bezpośrednie skanowanie kodów QR: Zapomnij o dodatkowych aplikacjach do skanowania kodów QR. Wystarczy otworzyć kamerę i wycelować w kod, aby uzyskać dostęp do zawartych w nim informacji.
 6. Klawiatura jednoręczna: Wielkość smartfonów rośnie, ale nie zawsze chcemy używać obu rąk do pisania. Dzięki funkcji klawiatury jednoręcznej, możemy dostosować układ klawiszy do potrzeb lewo- lub praworęcznych.
 7. Tłumaczenia z pomocą Siri: Współczesny asystent w Twoim telefonie nie jest jedynie do wydawania poleceń. Siri świetnie radzi sobie z tłumaczeniami, które możemy uzyskać w mgnieniu oka.
 8. Edycja tekstu z precyzją: Kiedy piszesz długi tekst, a kursor nie jest tam, gdzie byś chciał, nie musisz walczyć z przesuwaniem go. Przytrzymując przycisk na klawiaturze, możemy przekształcić ją w touchpad i łatwo przenosić kursor w żądane miejsce.
 9. Usuwanie wielu wiadomości: Czasami nasza skrzynka odbiorcza wypełnia się niechcianymi wiadomościami. Zamiast usuwać je pojedynczo, możemy wybrać kilka jednocześnie i pozbyć się ich jednym kliknięciem.
 10. Dostosowywanie Centrum sterowania: iPhone daje nam możliwość personalizacji wielu aspektów, w tym Centrum sterowania. Dzięki temu, często używane aplikacje i funkcje mogą być zawsze pod ręką.
 11. Tryb ciemny dla oczu: Jeśli spędzasz wiele godzin przy telefonie, zwłaszcza wieczorami, warto zastanowić się nad trybem ciemnym. Działa on łagodnie dla oczu i pomaga zminimalizować zmęczenie podczas długich sesji.

Jak widzicie, iPhone to nie tylko elegancki gadżet, ale przede wszystkim narzędzie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Wykorzystując powyższe funkcje, możemy uczynić korzystanie z niego jeszcze bardziej efektywnym i przyjemnym. Warto poświęcić chwilę, aby zgłębić te i inne funkcje, które oferuje nam iPhone, a efekty z pewnością przekształcą nasze doświadczenie z urządzeniem.

Kolejne poradniki już niebawem. Bądźcie czujni!

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 244

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top