bateria 2

Włączenie tej funkcji znacznie wydłuży czas pracy baterii Twojego iPhone w upalne dni!

Często zdarza się, że pomimo dużej pojemność baterii, zwłaszcza w upale dni nasz iPhone bardzo szybko się rozładowuje. Co z tym zrobić?

Podczas upalnych dni bardzo często można zauważyć, że iPhone rozładowuje się znacznie szybciej niż zwykle. Często winowajcą jest przegrzewanie obudowy spowodowane działaniem wielu aplikacji w tle, co prowadzi do nieefektywnego odprowadzania ciepła. Inna sytuacja to taka, że podczas korzystania z iPhone w słoneczne dni ten automatycznie zwiększana jasność ekranu drenując baterię.

Dlatego kluczowym elementem eksploatacji iPhone w gorących miesiącach jest użycie trybu oszczędzania energii. Dlaczego? Opcja ta ogranicza procesy zużywające dużo energii w smartfonie, umożliwiając bardziej ekonomiczne zużycie baterii.

Włącz tryb oszczędzania energii latem. Zadbaj o swojego iPhone’a

Aby włączyć tryb niskiego zużycia energii  należy przejdź do menu Ustawienia, a następnie do Bateria i tam włącz odpowiedni przełącznik.

Można by pomyśleć, że aktywowanie tego trybu ma marginalny wpływ i jedynie ogranicza pewne efekty wizualne systemu iOS. Nawet Apple nie jest zbyt szczodre na szczegóły odnośnie zmian, które występują przy włączonym trybie oszczędzania energii, mówiąc jedynie o “zmniejszeniu aktywności w tle.

Jednak prawda jest taka, że w trybie oszczędzania energii ma miejsce wiele subtelnych zmian, które znacznie redukują zużycie baterii. Poniżej przedstawiamy pełną listę tych zmian, które mogą zaskoczyć.

Autorem poniższej listy jest jeden z użytkowników Reddita. Włączenie trybu oszczędzania energii sprawia że:

  • Regulacja jasności ekranu wciąż działa w trybie oszczędzania energii, ale nie wzrośnie do maksimum, niezależnie od otoczenia.
  • Animacja tła podczas otwierania i minimalizowania aplikacji zostaje zatrzymana, a efekt 3D tapety zostaje wyłączony, jeśli był aktywny.
  • iPhone automatycznie przechodzi w stan uśpienia po 30 sekundach bezczynności,
  • Zmniejsza częstotliwość odświeżania danych w aplikacjach działających w tle.
  • Automatyczne odtwarzanie wideo jest wyłączone w przeglądarce Safari.
  • Nie można przyjąć zaproszenia do albumu udostępnionego przez innego użytkownika iPhone’a.
  • Częstotliwość odświeżania ekranu w modelach od 13 Pro nie przekroczy 60 Hz.
  • Dwa rdzenie procesora są wyłączone, a taktowanie pozostałych jest obniżone z 1,8 do 1,38 GHz.
  • Dwa rdzenie procesora graficznego (GPU) są wyłączone, lub taktowanie wszystkich pięciu rdzeni jest obniżone.
  •  Smartfon rzadziej sprawdza połączenie z siecią komórkową i nie przeskakuje z LTE na 3G i na odwrót.

Możliwe, że obawiasz się, że zwiększona wydajność baterii może skutkować spowolnieniem działania smartfona, jednak możemy Ci zagwarantować, że różnicy praktycznie nie zauważysz. Testy wydajności pokazują prawie dwukrotny spadek, jednak są to jedynie wyniki teoretyczne. W praktyce nadal można korzystać ze smartfona w normalny sposób, grać w gry, rozmawiać, itp. bez jakichkolwiek opóźnień lub niestabilności. Zatem, wypróbuj tryb oszczędzania energii w ciepłe letnie dni. Twojemu iPhone’owi na pewno to wyjdzie na dobre.

Przy okazji spytaliśmy kilku znajomych, posiadaczy iPhone’ów, co ich zdaniem zostaje wyłączone w urządzeniu, gdy jest włączony tryb oszczędzania energii. Nikt nie potrafił wymienić nawet trzech rzeczy, kończąc na spekulacjach dotyczących taktowania procesora i kilku niedookreślonych efektów wizualnych.

Teraz jednak wiesz dokładnie, jak działa ten “magiczny” tryb, który można łatwo aktywować jednym kliknięciem w ustawieniach. Dlatego zachęcamy do wypróbowania – być może będziesz pozytywnie zaskoczony dłuższą pracą baterii Twojego urządzenia w gorące lato!

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 277

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top