router wi fi7

5 błędów popełnianych przez wiele osób podczas instalacji routera z Wi-Fi

Kiepski sygnał Wi-Fi w domu często wynika z naszych własnych błędów. Oto 5 błędów popełnianych przez wiele osób podczas instalacji routera z Wi-Fi.

Routery z Wi-Fi to urządzenia, które umożliwia łączenie się z internetem poprzez bezprzewodowe połączenie Wi-Fi. Jest to niezbędne dla większości domów i biur, ponieważ pozwala na swobodne korzystanie z sieci bez konieczności podłączania kabli do każdego urządzenia. Routery z Wi-Fi różnią się między sobą szybkością transmisji, zasięgiem i dodatkowymi funkcjami, takimi jak ochrona rodzicielska czy kontrola rodzaju dostępnego ruchu.

Oto 5 błędów popełnianych przez wiele osób podczas instalacji routera z Wi-Fi

5 błędów popełnianych przez wiele osób podczas instalacji routera z Wi-Fi ciekawostki router  Kiepski sygnał Wi-Fi w domu często wynika z naszych własnych błędów. Oto 5 błędów popełnianych przez wiele osób podczas instalacji routera z Wi-Fi. TP AX10 1

01. Nie chowaj swojego routera

Sygnał Wi-Fi osiąga około 45 metrów i może być zakłócany przez ściany lub szafki. Umieść router w otwartym lub widocznym miejscu, w którym będzie można go wyróżnić spośród wielu innych miejsc.

02. Nie stawiaj routera na podłodze

Wiele routerów jest zaprojektowanych do instalacji poziomej, co oznacza, że Twój sygnał idzie do podłogi, więc przy takim ułożeniu myszy w piwnicy cieszą się Twoim Wi-Fi. Umieść router na stoliku. To nie jest dziecko i się nie przewróci.

03. Nie umieszczaj routera obok innych urządzeń

Routery nie dogadują się dobrze z innymi urządzeniami. Wszystko, co ma sygnał elektroniczny, może zakłócić sygnał Wi-Fi. Dotyczy to nawet Twojego komputera. Umieść router więc na  tyle daleko, aby inne urządzenia nie zakłócały sygnału Wi-Fi..

04. Podnieś wszystkie anteny

To faktycznie działa. Unieś wszystkie anteny i  rozstaw je w różnych kierunkach, jeden pionowo i jeden poziomo. Wiele laptopów działa lepiej, gdy sygnał routera jest skierowany w tym samym kierunku. Umieszczone w różnych kierunkach anteny przy poruszaniu się po domu ze swoim urządzeniem mobilnym dają najlepszą szansę na odebranie sygnału.

05. Nie mierzysz siły sygnału

Istnieje wiele aplikacji, które możesz pobrać, aby dowiedzieć się o sile sygnału, dzięki czemu możesz zobaczyć, gdzie w mieszkaniu masz najlepszy sygnał.

Mamy nadzieję, że nie popełnicie już żadnego z wyżej wymienionych błędów.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top