Apple Car

Apple opracowuje rewolucyjny samochodowy system audio Apple Car

Apple  koncentruje swoje zasoby na stworzeniu zaawansowanego systemu audio dla swego przyszłego projektu motoryzacyjnego – Apple Car.

W oparciu o różne zgłoszenia patentowe, firma przejawia istotne zainteresowanie różnymi aspektami technologii dźwiękowej, w tym integracją głośników w różnych częściach pojazdu, takich jak zagłówki czy drzwi.

Jedno z fascynujących zgłoszeń patentowych firmy Apple odnosi się do innowacyjnego konceptu głośników umieszczanych w zagłówkach. Według dokumentów, nowatorska technologia pozwoliłaby na dynamiczne dostosowanie wyjścia dźwięku, w zależności od ruchu i pozycji głowy oraz uszu użytkownika. Jest to przełomowe podejście, które zapewniłoby optymalną jakość dźwięku dla każdego pasażera, niezależnie od jego położenia w samochodzie.

Inny patent, na który Apple złożyło wniosek, bada możliwość umieszczenia głośników w drzwiach samochodów. Jest to jednak o wiele bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Głośniki musiałyby być zdolne do dostosowywania odtwarzania dźwięku w zależności od tego, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku. Jest to niebanalne wyzwanie, które Apple zamierza podjąć, w dążeniu do stworzenia niezrównanego systemu audio dla swojego samochodu.

Samochodowy system audio Apple Car

Apple opracowuje rewolucyjny samochodowy system audio Apple Car ciekawostki zagłówki, system audio, shareplay, pozycja uszu, pozycja głowy, Patent, pasażerowie, kierowcy, jakość dźwięku, innowacyjna technologia, Handoff, głośniki, drzwi, Apple CarPlay, Apple Car, Apple  Apple  koncentruje swoje zasoby na stworzeniu zaawansowanego systemu audio dla swego przyszłego projektu motoryzacyjnego - Apple Car. applecar

Apple planuje również zintegrować znaną funkcję Handoff, obecnie używaną do przesyłania muzyki między różnymi urządzeniami marki, z Apple Car. To rozwiązanie pozwoliłoby na płynne przesyłanie plików muzycznych z iPhone’a użytkownika bezpośrednio do głośników samochodowych. Ta funkcja może jednak wywołać konflikty wśród pasażerów z różnymi gustami muzycznymi. Aby temu zaradzić, Apple opracowało dodatkową funkcję dla swojej platformy CarPlay, znaną jako SharePlay. Ta funkcja umożliwi wspólne korzystanie z dźwięku, zaspokajając muzyczne upodobania wszystkich pasażerów.

Dodatkowo, jedno z zgłoszeń patentowych Apple, zatytułowane “Audio Control for Enclosed Environments”, sugeruje, że firma stara się zoptymalizować balans dźwięku dla kierowców i pasażerów w różnych pozycjach siedzących. Ponadto, Apple Car ma wykorzystać technologię Spatial Audio, znanej z innych produktów Apple, aby umożliwić wspólne słuchanie dźwięków.

Jasno widoczne jest, że Apple dąży do tego, aby ich nowy samochód nie był tylko kolejnym elektrycznym pojazdem na rynku. Planują stworzyć coś unikalnego i rewolucyjnego, szczególnie w zakresie systemu audio. Jednak, jak to zwykle bywa z Apple, nie wiadomo dokładnie, kiedy zobaczymy efekty tych innowacyjnych rozwiązań. Projekt Apple Car jest trzymany w tajemnicy, a wszystko, co wiemy, pochodzi z zgłoszeń patentowych i przecieków. Również nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat ceny pojazdu. Jednak biorąc pod uwagę renomę marki, możemy oczekiwać, że nie będzie to produkt dla każdego.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 121

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top