ive

Jony Ive zaprojektował… gramofon

Sławny projektant Jony Ive, który zyskał rozgłos dzięki pracy w firmie Apple, po długiej przerwie wziął udział w nowym, ekscytującym projekcie.

Tym razem jednak, Ive skierował swój talent w zupełnie inną stronę – jego pierwszym dużym projektem po odejściu z Apple była reinterpretacja jednego z najbardziej kultowych sprzętów audiowizualnych w historii, gramofonu.

Odniesienie do “czerwonego nosa klauna” sugeruje pewne lekkie podejście Ive’a do swojej pracy, ale nie można zaprzeczyć, że to, co przedstawił, jest prawdziwym majstersztykiem. Nie jest to jednak zwykły gramofon. Jest to limitowana edycja znanej na całym świecie maszyny – Sondek LP12, produkowanej przez szkocką firmę Linn. Unikalne urządzenie zostało stworzone specjalnie na pięćdziesiątą rocznicę powstania tego kultowego produktu.

Gramofon zaprojektowany przez Jony Ive

Jony Ive zaprojektował... gramofon ciekawostki tradycja, technologia, Sondek LP12-50, reinterpretacja, rarytas, projekt, nowoczesność, LoveFrom, Linn, limitowana edycja, kultowy, Jony Ive, gramofon, estetyka, dźwięk, design  Sławny projektant Jony Ive, który zyskał rozgłos dzięki pracy w firmie Apple, po długiej przerwie wziął udział w nowym, ekscytującym projekcie. gramofon1

Nazwana “Sondek LP12-50”, ta specjalna edycja zostanie wydana jedynie w ilości 250 egzemplarzy, a jej cena wynosi niewiarygodne 58 000 euro. Można powiedzieć, że jest to dzieło sztuki zarówno pod względem estetycznym, jak i technologicznym.

Jony Ive zaprojektował... gramofon ciekawostki tradycja, technologia, Sondek LP12-50, reinterpretacja, rarytas, projekt, nowoczesność, LoveFrom, Linn, limitowana edycja, kultowy, Jony Ive, gramofon, estetyka, dźwięk, design  Sławny projektant Jony Ive, który zyskał rozgłos dzięki pracy w firmie Apple, po długiej przerwie wziął udział w nowym, ekscytującym projekcie. gramofon2

Linn podjął się opracowania technicznej strony tego projektu, koncentrując się na jakości dźwięku i unikalnym mechanizmie gramofonu. Wykorzystano masywną drewnianą podstawę, aby zminimalizować wibracje, co zapewnia niesamowite wrażenia słuchowe. Z kolei LoveFrom, firma projektowa założona przez Ive’a, skupiła się na estetyce urządzenia. Wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak specjalne zawiasy pokrywy, które pozwalają utrzymać element w dowolnym kącie, czy klawisze wykonane z aluminium zastępujące tradycyjne plastikowe elementy. Ostre krawędzie gramofonu zostały starannie zaokrąglone, nadając mu charakterystyczny, “apple’owski” wygląd.

Co interesujące, oferta współpracy wyszła od LoveFrom do Linn, jednak, jak mówią źródła, nie oczekiwano wynagrodzenia za wykonaną pracę. Jony Ive, który jest znanym entuzjastą designu, przyznał, że wiele projektów realizowanych przez LoveFrom jest robionych dla czystego zadowolenia z tworzenia, bez bezpośredniego celu zarobkowego. Faktycznie, firma ma długoterminowe umowy z tak renomowanymi markami jak Ferrari czy Airbnb, które stanowią znaczne źródło przychodów.

Pierwsze egzemplarze tego wyjątkowego gramofonu będą dostępne od sierpnia 2023 roku, a produkcja wszystkich 250 sztuk zostanie zakończona do marca 2024 roku. Bez wątpienia, dla wielu miłośników zarówno muzyki, jak i designu, będzie to prawdziwy rarytas, łączący tradycję z nowoczesnością i elegancką estetyką, która stała się znakiem rozpoznawczym pracy Jony’ego Ive’a.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 102

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top