OneTech05.03.2021
Apple wyjaśnia, że iOS 14.5 nie pozwala ustawić „domyślnego” odtwarzacza muzyki

W pierwszej becie iOS 14.5 firma Apple dodała sprytną opcję, która jak wszyscy myśleli pozwala na zmianę domyślnego odtwarzacza muzyki w iPhone. Jak się okazuje tak nie jest.

Apple wyjaśniło, że nowość opiera się na inteligencji Siri, co oznacza, że ​​Siri uczy się lepiej rozumieć nasze nawyki związane ze słuchaniem. Na przykład, jeśli poprosimy Siri o odtworzenie utworu, albumu lub wykonawcy, ta zapyta nas z której usługi chcemy skorzystać. Jednak nasza odpowiedź nie oznacza, że ​​ta konkretna usługa stanie się „domyślną” .

Apple zwraca również uwagę, że w iOS nie ma ustawień, w których użytkownicy mogą konfigurować „domyślną” usługę muzyczną, jak ma to miejsce w przypadku poczty e-mail i aplikacji przeglądarki.

Mówiąc bardziej ogólnie, funkcja ta jest pomocą dla Siri, która ma się nauczyć naszych muzycznych i pozamuzycznych nawyków. Na przykład asystentka dzięki tej nowości może się dowiedzieć, że wolimy słuchać muzyki w Spotify, a audiobooków i podcastów w aplikacji Apple Podcast.

Nowość dostępna będzie w systemie iOS 14.5, który najprawdopodobniej zostanie oficjalnie wypuszczony pod koniec miesiąca.

Więcej o iOS 14.5 / iPadOS 14.5

iOS14.5 / iPadOS14.5 beta 3

iOS14.5 / iPadOS14.5 beta 2

iOS14.5 / iPadOS14.5 beta 1

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl