sos

Funkcja alarmowe SOS przez satelitę dostępna w kolejnych krajach

Funkcja alarmowe SOS przez satelitę, która pojawiła się w iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max trafiła do Australii i Nowej Zelandii.

W ciągu ostatnich miesięcy Apple sukcesywnie rozszerzało zasięg tej innowacyjnej technologii na kolejne regiony świata, a teraz korzystać z niej mogą również mieszkańcy tych dwóch krajów.

Funkcja satelitarna jest niesamowicie przydatna i może okazać się nieoceniona w sytuacjach awaryjnych, kiedy tradycyjna sieć komórkowa i Wi-Fi są niedostępne. Dzięki niej użytkownicy mogą korzystać z funkcji Emergency SOS, która pozwala na wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych do służb ratunkowych. Co więcej, za jej pomocą możliwe jest również udostępnianie swojej lokalizacji najbliższym i rodzinie za pośrednictwem aplikacji Find My.

Warto zaznaczyć, że funkcje satelitarne są teraz dostępne w łącznie 14 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, a teraz również w Australii i Nowej Zelandii.

Funkcja alarmowe SOS przez satelitę dostępna w kolejnych krajach ciekawostki alarmowe sos przez satelitę  Funkcja alarmowe SOS przez satelitę, która pojawiła się w iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max trafiła do Australii i Nowej Zelandii. SOS satelita

Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste. Gdy iPhone 14 jest odłączony od sieci komórkowej i Wi-Fi, funkcje satelitarne są automatycznie dostępne. Próba nawiązania połączenia alarmowego w takich warunkach spowoduje wyświetlenie opcji nawiązania połączenia telefonicznego przez satelitę. System iOS poprowadzi użytkownika krok po kroku, wskazując, w którą stronę należy skierować telefon, aby nawiązać połączenie satelitarne. Zazwyczaj konieczny jest do tego czysty widok nieba.

Interfejs iPhone’a pomaga użytkownikowi w wysyłaniu krótkiej, zoptymalizowanej wiadomości, ponieważ przesyłanie danych przez sieć satelitarną jest bardzo powolne. W odpowiedzi, służby ratunkowe mogą przeprowadzić dwustronną rozmowę. Jeżeli lokalne służby ratunkowe obsługują komunikację tekstową, funkcja Emergency SOS przez satelitę łączy użytkowników bezpośrednio z tym kanałem. W przeciwnym razie, pracownicy w centrach przekaźnikowych Apple otrzymają wiadomości alarmowe i przekażą je służbom ratunkowym.

Na koniec warto dodać, że Apple oferuje funkcje satelitarne bezpłatnie przez dwa lata od momentu aktywacji urządzenia lub udostępnienia usługi w danym regionie, zależnie od tego, co nastąpi później. Firma nie ujawniła jeszcze, ile planuje pobierać opłat za tę funkcję po upływie dwuletniego bezpłatnego okresu, co może być istotną informacją dla wielu użytkowników.

Wprowadzenie funkcji w Australii i Nowej Zelandii to kolejny krok na drodze do pełnej globalizacji technologii łączności satelitarnej w telefonach komórkowych. Pokazuje, że Apple jest zdecydowane na dalszy rozwój i inwestycje w tę technologię, a także na zwiększanie bezpieczeństwa i komfortu użytkowników swoich urządzeń na całym świecie.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.5 / 5. Gł: 142

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top