ios17 20

Nowe ulepszenia w interakcji dotykowej w iOS 17

iOS 17 beta 2 niesie ze sobą ulepszenia w “3D i Haptic Touch”, dając użytkownikom możliwość pełnego dostosowania czułości nacisku i czasu trwania dotyku.

iOS 17 beta 2, czyli udostępniona zaledwie kilka dni temu najnowsza wersja systemu dla iPhone od Apple przynosi zaskakujące nowości, przywracając 3D Touch, czyli funkcję, która  została porzucona w roku 2019 ze względu na jej ograniczone zastosowanie.

W najnowszej wersji beta iOS 17 dla programistów, Apple zadbało o odtworzenie efektu 3D Touch, spełniając oczekiwania użytkowników. Teraz użytkownicy będą mieli pełną kontrolę nad dotykowym sprzężeniem zwrotnym swojego iPhone’a, mogąc precyzyjnie dostosować go do swoich preferencji, w sposób zbliżony do oryginalnej funkcji 3D Touch.

W najnowszej becie systemu,  Apple wprowadziło dedykowaną sekcję w aplikacji “Ustawienia” o nazwie “3D i haptic touch”. W pierwszej wersji beta, gdy użytkownicy wyszukiwali to hasło, byli kierowani do tradycyjnych ustawień Haptic Touch. Jednak w najnowszej aktualizacji nazwa sekcji została zmieniona, obejmując obie funkcje, co wyraźnie pokazuje zamiar firmy Apple w przywróceniu pełnej funkcjonalności 3D Touch.

 

Zaktualizowana sekcja Haptic Touch, dostępna w ustawieniach dostępności, umożliwia dostosowanie czułości nacisku wymaganego do aktywacji tej funkcji. Ponadto wprowadzono drobne zmiany w ustawieniu czasu dotyku, w którym pojawiła się nowa opcja “Domyślne”, uzupełniając istniejące opcje “Szybko” i “Wolno”. Dzięki temu użytkownicy mają jeszcze większą kontrolę nad interakcją dotykową, dostosowując ją do swoich preferencji i stylu użytkowania.

Przywrócenie możliwości 3D Touch w iOS 17 ukazuje determinację Apple w doskonaleniu własnych rozwiązań oraz zapewnieniu większej liczby opcji dostosowania. W obecnej fazie testów beta, użytkownicy nie mogą się doczekać oficjalnego wydania iOS 17, które pozwoli im ponownie cieszyć się zaletami precyzyjnej i szybkiej interakcji dotykowej.

Co o tym myślicie? Koniecznie dajcie nam znać na naszym profilu na Twitterze, lub po prostu napiszcie co myślicie w komentarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 157

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top