iphone15promax 1

Premiera iPhone 15 Ultra będzie opóźniona

Wprowadzenie na rynek najnowszego, najdroższego modelu iPhone’a, a mianowicie iPhone 15 Ultra, wydaje się być opóźniona. Kiedy smartfon trafi do sprzedaży?

Jak podają źródła planowana premiera tego smartfona stała się bardziej skomplikowana z powodu trudności dostawczych związanych z wyjątkowym aparatem, który ma być wyposażony w peryskopowy teleobiektyw.

Nowy obiektyw peryskopowy pozwoli na znaczne zbliżenia bez utraty ostrości. Przewiduje się, że Apple zwiększy zakres zoomu do 5x, choć firma jeszcze tego nie potwierdziła. Znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, twierdzi nawet, że model Ultra będzie wyposażony w 6-krotny teleobiektyw peryskopowy.

Według informacji od źródła 9To5Mac, Apple planuje wprowadzić na rynek  model 15 Ultra nawet trzy tygodnie oficjalnej premierze wcześniejszych modeli. Dla przypomnienia pozostałe modele z tej serii, tj. iPhone 15, 15 Plus i 15 Pro, mają trafić do sklepów 22 września, ale model 15 Ultra między 6 a 13 października.

Premiera iPhone 15 Ultra opóźniona

Premiera iPhone 15 Ultra będzie opóźniona ciekawostki technologia, sprzedaz, Sony, smartfony, rynek, Produkcja, Premiera, peryskopowy teleobiektyw, opoznienie, iphone 15 pro max, dostawca, czujnik obrazu, Apple, aparat  Wprowadzenie na rynek najnowszego, najdroższego modelu iPhone'a, a mianowicie iPhone 15 Ultra, wydaje się być opóźniona. Kiedy smartfon trafi do sprzedaży? iphone15ultra

Problem wynika z trudności dostawcy części do aparatów, Sony, w dostarczeniu odpowiedniego czujnika obrazu, który ma być kluczowym elementem wyróżniającym topowy model z tej serii. Do czasu oficjalnej prezentacji, która prawdopodobnie obędzie się 12 września ostateczne terminy wprowadzenia iPhone 15 Ultra na rynek mogą ulec zmianie.

Nie byłoby to pierwsze opóźnienie w przypadku Apple. W przeszłości firma także doświadczała podobnych problemów z różnymi modelami, takimi jak iPhone 14 Plus, iPhone XR, iPhone 12 mini i 12 Pro Max.Wcześniej pojawiły się także informacje o problemach z produkcją wyświetlaczy do iPhone’a 15 Pro, ale ten problem został ostatecznie rozwiązany pod koniec lipca.

Analityk Jeff Pu uważa, że ​​iPhone 15 Pro i 15 Ultra będą droższe od serii iPhone 14 Pro. Dla porównania, Apple wypuściło iPhone’a 14 Pro w 2022 roku, z ceną początkową 999 USD za wersję 128 GB. Jednak iPhone 15 Pro może zaczynać się od 1099 USD, a iPhone 15 Utra od 1199 USD.

Wzrost ceny może wynikać z wysokiej klasy komponentów, takich jak nowe układy scalone, czujniki kamery peryskopowej, większe baterie, tytanowa obudowa itp. Ale Apple nie potwierdziło jeszcze żadnego z tych szczegółów.

Co o tym myślicie? Dajcie koniecznie znać. komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 177

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top