Przełomowe zmiany w działaniu Touch ID w iOS 8? felietony zmiany w działaniu Touch ID, TouchID, Touch ID, iPhone 5s, iPad Air, iOS8, iOS 8 i Touch ID, iOS 8, Apple  Touch ID był pierwszym czujnikiem biometrycznym jaki znalazł się w smartfonie. Mam tu na myśli czujnik, który działa tak, jak powinien. Touch ID 1300x700

Przełomowe zmiany w działaniu Touch ID w iOS 8?

Touch ID był pierwszym czujnikiem biometrycznym jaki znalazł się w smartfonie. Mam tu na myśli czujnik, który działa tak, jak powinien.

Przyzwyczailiśmy się już do sytuacji, kiedy Apple pokazuje zupełną nowość, a potem na rynku następuje wysyp kopii, gorszych i beznadziejnych. Najpierw HTC umieściło taki sensor w swoim największym telefonie z tyłu urządzenia – rozwiązanie niewygodne i ciężkie do obsługi. Teraz Samsung zrobił to trochę lepiej, czujnik jest z przodu, niestety jego obsługa jest fatalna. Pisaliśmy wam jak to działa, możecie poczytać o tym tutaj.

Przełomowe zmiany w działaniu Touch ID w iOS 8? felietony zmiany w działaniu Touch ID, TouchID, Touch ID, iPhone 5s, iPad Air, iOS8, iOS 8 i Touch ID, iOS 8, Apple  Touch ID był pierwszym czujnikiem biometrycznym jaki znalazł się w smartfonie. Mam tu na myśli czujnik, który działa tak, jak powinien. 9869451544 0c1d46f18e o

Jednak pomijając kwestię tego, jak to działa, Samsung zrobił jedną bardzo ważną rzecz – otworzył API czujnika dla deweloperów zewnętrznych aplikacji. Już od samego startu możemy za jego pomocą zapłacić za zakupy dzięki PayPal. Możemy też autoryzować w ten sposób płatność zbliżeniową, a w najbliższych tygodniach na pewno zobaczymy kolejne aplikacje wykorzystujące tą funkcję. Niewyobrażalne ułatwienie, gdy chcemy zabezpieczyć w ten sposób np 1Password. Ciągłe wpisywanie długiego hasła vs przejechanie palcem po czujniku – nie muszę chyba pisać, która opcja jest łatwiejsza.

Niestety Apple w iOS 7 bardzo ograniczył działanie TouchID. Praktycznie nie mamy możliwości zrobienia z tym niczego, poza odblokowaniem telefonu i zapłaceniem za zakupy w AppStore i iTunes. Funkcje wygodne, jednak dość skromne biorąc pod uwagę resztę możliwości jakie dało by się zaprogramować.

Przełomowe zmiany w działaniu Touch ID w iOS 8? felietony zmiany w działaniu Touch ID, TouchID, Touch ID, iPhone 5s, iPad Air, iOS8, iOS 8 i Touch ID, iOS 8, Apple  Touch ID był pierwszym czujnikiem biometrycznym jaki znalazł się w smartfonie. Mam tu na myśli czujnik, który działa tak, jak powinien. 11406985424 9c15259085 o

Konkurencja naciska – czy w iOS 8 zobaczymy przełomowe zmiany w działaniu Touch ID? Czy Apple otworzy API dla deweloperów? Przecież nie trzeba jakichś szerokich uprawnień, wystarczy prosta odpowiedź, czy palec pasuje, czy nie. Jedno czego możemy się spodziewać, to stworzenie przez Apple własnego systemu płatności mobilnych i autoryzowanych właśnie TouchID. Jak podczas jednego wywiadu zdradził sam Tim Cook:

The mobile payments area in general is one we’ve been intrigued with.

Jest więc nadzieja na kolejną funkcję, która pewnie w naszym kraju zacznie działać mniej więcej wtedy, gdy zobaczymy Siri mówiącą po polsku. Czekam cierpliwie do iOS 8 i liczę, że Apple, tak jak konkurencja, umożliwi deweloperom dostęp do TouchID. Wtedy zmienię sobie hasło w 1Password na na prawdę trudne, skoro nie będę go musiał wpisywać co chwilę ręcznie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top