safari

Safari 17 beta dostępna dla macOS Ventura i Monterey

Safari 17 beta zyskała ostatnio szerszy zasięg. Apple  postanowiło poszerzyć dostępność tej przeglądarki o macOS Ventura i Monterey.

Do tej pory, możliwość eksploracji najnowszych usprawnień zarezerwowana była tylko dla osób korzystających z systemu macOS 14.

Wraz z wprowadzeniem na rynek deweloperski systemu macOS Sonoma, Apple wypuściło Safari 17 – wydanie stanowiące kluczowy punkt w ewolucji firmy. Teraz, ta wersja beta jest dostępna nie tylko dla osób korzystających z najnowszego systemu, ale również dla tych, którzy pozostają przy starszych wersjach, Ventura i Monterey.

Safari 17 to istotny krok naprzód, który niesie ze sobą znaczne ulepszenia. Przede wszystkim, wśród nowych funkcji dostrzec można wsparcie dla innowacyjnych formatów multimedialnych, takich jak JPEG XL i HEIC. Nowości te zapewniają lepszą jakość obrazu przy jednocześnie mniejszym rozmiarze pliku, co jest niezwykle atrakcyjne zarówno dla użytkowników, jak i deweloperów.

Oprócz tego, Safari 17 wprowadza wsparcie dla Live Text – technologii umożliwiającej interakcję z tekstem zawartym w obrazach, co jest szczególnie przydatne na stronach zawierających dużą ilość grafiki. To przełomowe rozwiązanie może zmienić sposób, w jaki użytkownicy przeglądają treść w sieci.

Safari 17 beta dostępna dla macOS Ventura i Monterey ciekawostki safari 17 dla macOS ventura, safari 17 dla macOS monterey, safari 17  Safari 17 beta zyskała ostatnio szerszy zasięg. Apple  postanowiło poszerzyć dostępność tej przeglądarki o macOS Ventura i Monterey. safari 1

Ciekawym dodatkiem w Safari 17 jest możliwość tworzenia profili użytkownika. Dzięki nim, historia przeglądania i preferencje strony internetowej mogą być przechowywane oddzielnie dla różnych kategorii, takich jak Biznes czy Osobiste. Safari 17 pozwala również na udostępnianie haseł i kluczy dostępu zaufanym osobom, co może ułatwić zarządzanie dostępem do stron i aplikacji.

Z punktu widzenia twórców stron internetowych, Safari 17 przynosi równie atrakcyjne innowacje. Zaawansowany tryb projektowania responsywnego umożliwia skupienie się na adaptacji strony do dowolnej szerokości i wysokości ekranu na urządzeniach Mac. Menu Deweloper zostało przemyślanie przeprojektowane, aby ułatwić wyszukiwanie kluczowych narzędzi niezbędnych do kreowania i testowania stron i aplikacji internetowych.

Jednym z ważniejszych aspektów jest to, że Apple przeprojektowało sekcję Funkcje eksperymentalne, która była wcześniej nieco chaotyczna, na rzecz nowego ustawienia skupiającego się na najnowszych funkcjach. To udogodnienie pozwala użytkownikom na przeglądanie i testowanie określonych funkcji. Funkcje eksperymentalne są teraz uporządkowane w kategorie: stabilne, testowalne, w podglądzie lub deweloperskie.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy chcieliby przetestować najnowszą wersję Safari przed jej oficjalnym wydaniem, bez konieczności instalowania wersji beta systemu macOS Sonoma, Apple udostępnił Safari 17 pod specjalnym linkiem. Pamiętaj jednak, że niektóre funkcje, takie jak wsparcie dla aplikacji internetowych, są dostępne tylko w systemie macOS Sonoma. Należy również mieć na uwadze, że ta wersja zastąpi Twoją obecną aplikację Safari i jako wersja beta, może nie być w pełni wolna od błędów.

Wszystko wskazuje na to, że Safari 17 zadebiutuje oficjalnie na rynku jesienią tego roku, równocześnie z premierą systemu macOS Sonoma. Z pewnością, wiele osób nie może się doczekać tych innowacji.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 133

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top