iphone14pro 2

Ile kosztuje Apple wyprodukowanie iPhone 14 Pro Max?

Analitycy uważają, że koszt składników potrzebnych do produkcji iPhone 14 Pro Max przez Apple jest tylko o 3,7% wyższy niż koszt produkcji iPhone 13 Pro Max w roku 2022.

Analiza iPhone’ów z 2023 roku pokazuje, że koszt produkcji iPhone 14 Pro Max jest nieznacznie wyższy niż koszt produkcji jego poprzednika z ubiegłego roku.

Zgodnie z danymi od Counterpoint Research, wyprodukowanie iPhone 14 Pro Max z 128 GB pamięci flash NAND kosztuje Apple około 464 USD, co stanowi wzrost o 3,7% w stosunku do kosztu wyprodukowania iPhone 13 Pro Max. Wzrost kosztów wynika głównie z zmian w chipie, ekranie i aparacie, które teraz stanowią większy udział w kosztach.

Ile kosztuje Apple wyprodukowanie iPhone 14 Pro Max? ciekawostki iPhone 14 Pro Max, ile kosztuje wyprodukowanie iPhone 14 Pro Max, Apple  Analitycy uważają, że koszt składników potrzebnych do produkcji iPhone 14 Pro Max przez Apple jest tylko o 3,7% wyższy niż koszt produkcji iPhone 13 Pro Max w roku 2022. A16 1

Aktualizacja z A15 Bionic do A16 Bionic kosztuje Apple 11 dolarów więcej. Nowy ekran z funkcją Always-on Display również przyniósł niewielki wzrost kosztów.

Dodanie 48-megapikselowego aparatu głównego z czteropikselowym czujnikiem obrazu i zaktualizowaną stabilizacją spowodowało wzrost kosztów w kategorii aparatów o 6,30 USD w przypadku iPhone’a 14 Pro Max, co oznacza wzrost współczynnika BOM dla aparatów o 1% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Jedynym sektorem, w którym koszty spadły, jest branża telefonii komórkowej, jej udział w kosztach spadł z 14% do 13%. Mówi się, że jest to spowodowane niższymi cenami komponentów dla 5G, ponieważ technologia staje się coraz bardziej popularna wśród producentów.

Wzrost ceny iPhone’a 14 Pro Max w stosunku do iPhone’a 13 Pro Max prowadzi do ogólnego wzrostu o nieco ponad 17 dolarów.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top