latarka

iOS 17.1 dodaje ikonę latarki do Dynamic Island w iPhone 14 Pro i iPhone 15

W środę wieczorem firma Apple udostępniła deweloperom pierwszą wersję beta najnowszego systemu operacyjnego dla iPhone’ów, iOS 17.1.

Większość nowych funkcji została już przez nas omówiona, jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę. Dotyczy ona wskaźnika latarki, który teraz pojawi się w tzw. Dynamic Island, czyli dynamicznym obszarze ekranu, w modelach iPhone 14 Pro i iPhone 15.

Do tej pory wskaźnik latarki był dostępny jedynie dla użytkowników najnowszych modeli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Ten mały, ale praktyczny element informuje użytkownika o włączonej latarni, co jest bardzo użyteczne, zwłaszcza w przypadku niechcącego zapomnienia wyłączenia tej funkcji. Wersja beta iOS 17.1 rozszerza teraz tę funkcję na więcej modeli.

Nie wydaje się, aby istniały jakiekolwiek techniczne przeszkody, które uniemożliwiałyby zastosowanie tej funkcji w starszych modelach. Teraz, z najnowszą wersją beta systemu, każdy model iPhone wyposażony w Dynamic Island będzie mógł korzystać z tego wskaźnika. Obejmuje to iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 i iPhone 15 Plus. Starsze modele nie będą miały tego wskaźnika dostępnego, głównie z powodu braku funkcji Dynamic Island.

Ciekawe jest, że to nie pierwszy raz, kiedy Apple decyduje się na przeniesienie funkcji z nowszych modeli iPhone’ów na ich starsze wersje. W zeszłym roku firma wprowadziła procentowy wskaźnik poziomu baterii dla modeli iPhone X i nowszych, pomijając jednak modele z ekranem LCD i iPhone mini. Dopiero z aktualizacją iOS 16.1 ta funkcja stała się dostępna dla wszystkich modeli zgodnych z tym systemem.

Oprócz wskaźnika latarki, iOS 17.1 wprowadza też szereg innych interesujących funkcji. Użytkownicy Apple Music będą mogli teraz dodawać ulubione utwory i albumy, a aplikacja automatycznie wygeneruje listy odtwarzania na podstawie tych preferencji. Inna nowa funkcja umożliwia korzystanie z AirDrop poprzez sieć komórkową, jeżeli drugie urządzenie jest poza zasięgiem Wi-Fi. Ponadto dla użytkowników w Wielkiej Brytanii dodano funkcję wyświetlania pełnej historii transakcji i salda na kontach bankowych w aplikacji Wallet.

Należy podkreślić, że te wszystkie zmiany są dostępne w wersji beta i mogą ulec modyfikacjom przed ostatecznym wydaniem, które jest zaplanowane na październik. Warto również zauważyć, że pomimo wprowadzenia wskaźnika latarki do starszych modeli, nie wszyscy użytkownicy iPhone’ów będą mogli z niej korzystać, co może być rozczarowujące dla niektórych. Nie mniej jednak, aktualizacja systemu iOS 17.1 zapowiada się jako ważny krok w dalszym rozwoju ekosystemu mobilnego Apple.

W ten sposób firma Apple kontynuuje praktykę ulepszania i rozszerzania funkcji dostępnych w ich urządzeniach, co jest dobrą wiadomością dla użytkowników preferujących starsze modele iPhone’ów. Daje to również jasny sygnał, że Apple nie skupia się wyłącznie na najnowszych modelach, ale stara się również udoskonalić doświadczenia użytkowników starszych wersji swoich smartfonów.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 143

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top