ios16

Jak zainstalować iOS beta na iPhone [nowy prosty sposób]

W iOS 16.4 firma Apple wprowadziła nową, łatwiejszą i o wiele szybszą instalację wersji beta systemu operacyjnego iOS na iPhone’ach.

Wcześniej, użytkownicy musieli zalogować się do programów beta poprzez stronę internetową, aby móc wypróbować nowe funkcje systemu operacyjnego, co wymagało trochę wysiłku i czasu.

Jednak z pojawieniem się systemu operacyjnego iOS 16.4, ta procedura uległa zmianie. Od tej pory, użytkownicy mogą pobrać wersje beta bezpośrednio na swoje urządzenia, bez potrzeby odwiedzania strony internetowej i logowania się do programów beta.

Jak zainstalować wersje beta systemu operacyjnego iOS na iPhone?

Wystarczy uruchomić Ustawienia na swoim urządzeniu, przejść do sekcji “Ogólne” i wybrać opcję “Uaktualnienia”. Następnie kliknąć na “Aktualizuj wersje beta” i wybrać interesującą nas wersję beta, a następnie potwierdzić wybór. W przypadku gdy wybrana wersja beta jest już dostępna, proces pobierania i instalacji rozpocznie się automatycznie.

Jednym z ważnych punktów jest wybór konta Apple ID, z którego chcemy pobrać wersję beta. Zmiany wprowadzone w systemie operacyjnym iOS 16.4 pozwalają na wybór dowolnego konta Apple ID, a nie tylko tego, którego używamy w ustawieniach systemu. Pamiętaj jednak, że w przypadku chęci pobrania wersji beta deweloperskiej, należy posiadać płatne konto programisty i użyć tego samego identyfikatora Apple ID co w przypadku subskrypcji programu deweloperskiego.

Warto również zaznaczyć, że wersje beta systemu operacyjnego iOS mogą zawierać wiele błędów i niedociągnięć, co może powodować problemy z działaniem urządzenia. Dlatego zaleca się wypróbowanie wersji beta na drugim, mniej ważnym urządzeniu, a nie na codziennym smartfonie, który jest nam potrzebny do pracy i komunikacji.

Jak zatem widzicie nowa procedura instalacji wersji beta systemu operacyjnego iOS na iPhone’ach jest prostsza i szybsza niż kiedykolwiek wcześniej. Warto jednak zachować ostrożność i wypróbować wersje beta na drugim urządzeniu, aby uniknąć problemów z działaniem urządzenia.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top