threads

Apple dołącza do Threads!

Serwis społecznościowy Threads znajduje się na krawędzi osiągnięcia niebywałego sukcesu – zaledwie cztery dni po uruchomieniu liczba jego użytkowników zbliża się do 100 milionów.

Wśród aktywnych użytkowników znajduje się wiele sławnych gwiazd. Warte zauważenia jest jednak to, że w tym gronie pojawia się również spora liczba kont należących do giganta technologicznego – firmy Apple.

Momentem przełomowym dla Threads byłoby przyciągnięcie na swoją platformę tak znanej postaci jak Phil Schiller, weteran Apple i najdłużej urzędujący starszy wiceprezes do spraw marketingu w historii tej firmy. Schiller, jak wiadomo, wycofał się z Instagrama, gdy aplikacja iPhone’owa porzuciła kilka unikalnych filtrów, aby być bardziej kompatybilną z telefonami Android. Ciekawostką jest fakt, że aby korzystać z Threads, potrzebne jest konto na Instagramie.

Apple dołącza do Threads

Apple dołącza do Threads! ciekawostki Wendy's, użytkownicy, Twitter, Threads, sukces, show biznes, phil schiller, Mastodon, kompatybilność, Instagram, filtr, Apple News+, Apple, 100 milionów  Serwis społecznościowy Threads znajduje się na krawędzi osiągnięcia niebywałego sukcesu - zaledwie cztery dni po uruchomieniu liczba jego użytkowników zbliża się do 100 milionów. Threads 1

Schiller postąpił podobnie w przypadku Twittera, usuwając swoje konto kiedy sytuacja na platformie zaczęła się komplikować. Jednak po pewnym czasie powrócił do świata mediów społecznościowych, tworząc konto na Mastodonie.

Z tego co nam wiadomo, konta firmy Apple są obecne na praktycznie wszystkich istotnych platformach z wyjątkiem Mastodona. Na liście platform, na których marka Apple jest obecna, od niedawna widnieje coraz więcej kont na Threads.

Pierwszym kontem firmy Apple, które pojawiło się na Threads, było Apple News. Od tego momentu do społeczności dołączyły kolejne, w tym Apple Books, Apple Music, Shazam i Beats by Dre. Z dużą pewnością możemy oczekiwać, że wkrótce pojawi się tam jeszcze więcej kont Apple. Założenie konta na Threads jest wyjątkowo proste dla tych, którzy już posiadają profil na Instagramie. Apple ma już silną obecność na Instagramie, z kontami takimi jak Apple, Apple TV i Apple Fitness+. Konta te zaczynają pojawiać się na Threads, choć niektóre z nich na razie są jedynie zastępczymi symbolami.

To pokazuje to, jak mocno Apple jest zaangażowane w eksplorację nowych platform społecznościowych, takich jak Threads, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że firma nie wykazała takiego entuzjazmu wobec Mastodona. Obecność Apple na Threads jest potwierdzeniem rosnącej popularności tej świeżo upieczonej platformy, co potwierdzają już liczby (100 milionów użytkowników mówi samo za siebie). To wszystko sprawia, że Apple i Threads stanowią interesujący przypadek do obserwacji w najbliższym czasie.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 122

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top