ios16.4.1 rapid

Apple udostępnia poprawioną aktualizację Rapid Security Response dla iOS 16.5.1 i macOS 13.4.1

Wczoraj w godzinach wieczornych Apple wypuściło poprawioną wersje aktualizacji Rapid Security Response (RSR) dla iOS 16.5.1, iPadOS 16.5.1 i macOS 13.4.1.

Aktualizacje RSR są innowacyjnym rozwiązaniem Apple, mającym na celu dostarczenie posiadaczom jej urządzeń niezbędnych środków zabezpieczających, bez konieczności instalowania pełnej wersji aktualizacji oprogramowania. Niedawno wdrożone uaktualnienia naprawiają lukę w WebKit, która była intensywnie wykorzystywana, dlatego zaleca się bezzwłoczne zainstalowanie najnowszych poprawek.

Aktualizacje bezpieczeństwa dla iOS 16.5.1 (c) oraz dla macOS Ventura 13.4.1 (c) są łatwo dostępne dzięki standardowemu mechanizmowi aktualizacji oprogramowania, który jest zintegrowany z aplikacją Ustawienia. Są to tzw. ‘quick-fixes’, które potrzebują zaledwie kilku chwil na pobranie i uruchomienie procesu instalacji.

Apple udostępnia poprawioną aktualizację Rapid Security Response dla iOS 16.5.1 i macOS 13.4.1 ciekawostki webkit, ustawienia, System operacyjny, Rapid Security Response, quick-fixes, poprawki, macOS 13.4.1, komputery mac, iPhone, iPadOS 16.5.1, iOS 16.5.1, informacje, automatyczne aktualizacje, Apple, aktualizacje RSR  Wczoraj w godzinach wieczornych Apple wypuściło poprawioną wersje aktualizacji Rapid Security Response (RSR) dla iOS 16.5.1, iPadOS 16.5.1 i macOS 13.4.1. update

Po pomyślnym zakończeniu procesu instalacji RSR, użytkownicy zarówno iOS 16.5.1, jak i macOS Ventura 13.4.1 zauważą, że ich wersja oprogramowania została zaktualizowana. Przy dotknięciu aktualnej wersji w sekcji Informacje w Ustawieniach, wyświetlone zostaną szczegółowe informacje dotyczące zainstalowanej wersji systemu operacyjnego oraz szczegóły dotyczące zainstalowanych poprawek RSR. Ci użytkownicy, którzy z jakiegoś powodu zdecydowaliby się na dezaktywację automatycznych aktualizacji RSR na swoim iPhone’ie, mogą to zrobić, stosując się do naszych rekomendacji. Proces ten jest również możliwy na komputerach Mac.

Początkowo, Apple wprowadziło te aktualizacje RSR na początku tego tygodnia, ale z powodu pewnych problemów z nazewnictwem, wystąpiły nieprzewidziane komplikacje z przeglądarką Safari. Niektóre strony internetowe, takie jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Zoom i inne, zaczęły wyświetlać komunikaty o braku wsparcia po instalacji poprawki.

W konsekwencji, Apple zdecydowało się na chwilowe zawieszenie dystrybucji RSR, aż do momentu wyeliminowania problemu, jednocześnie dostarczając użytkownikom informacje na temat tymczasowego odinstalowania poprawek. Na szczęście, nowa wersja RSR (oznaczona symbolem (c)) nie powoduje już podobnych problemów z Safari.

A czy ty już zainstalowałeś najnowszą aktualizację zabezpieczeń na swoim Mac, iPhone lub iPad? Daj koniecznie znać w komentarzach lub na naszym koncie na Twitterze. Link do profili znajduje się w tym miejscu.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 166

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top