OneTech22.09.2020
Co oznacza zielona i pomarańczowa kropka na pasku stanu w iPhone i iPad z iOS 14 i iPadOS 14

Czy zauważyłeś w iPhone, iPad zieloną lub pomarańczową kropkę w prawym górnym rogu ekranu po aktualizacji do iOS 14 iPadOS 14? Oto co to jest? Już wyjaśniamy!

Jak wiemy najnowsza wersja systemu iOS 14 przykłada bardzo dużą wagę do prywatności użytkowników. I właśnie po to, aby chronić naszą prywatność w najnowszych systemach mobilnych firmy Apple pojawiły się te dwie tajemnicze kropki.

Zacznijmy od pomarańczowej kropki.

Pomarańczowa kropka pojawia się na pasku stanu iPhone’a i iPada wtedy, gdy jakaś aplikacja używa mikrofonu w tle. Może być to po prostu telefon, czy Messenger podczas głosowej rozmowy. Dzięki temu wskaźnikowi zawsze wiemy, kiedy aplikacja korzysta z mikrofonu iPhone’a i w ten sposób możemy uniknąć zagrożenia dla naszej prywatności.

Co ciekawe, gdy zobaczycie na ekranie kropkę i udacie się dość szybko do Centrum Sterowania to na górze ekranu pojawi się informacja, która aplikacja korzystała przed chwilą z mikrofonu.

Zielona kropka w iOS 14 i iPadOS 14, wskazuje, że aplikacja używa aparatu w tle, tak jak to jest od jakiegoś czasu w MacBookach. Pozwala to nam dowiedzieć się, czy aplikacja korzysta z aparatu, być może bez naszej zgody.

Tutaj podobnie jak powyżej szybkie wejście do Centrum Sterowania ujawni nam nazwę aplikacji, która przed chwilą korzystała z aparatu naszego urządzenia.

Wszystko jest już jasne? Tajemnica zielonej i pomarańczowej kropki została rozwiązana!

Co myślicie o tej innowacji?

Pozostałe nowości w iOS 14

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl