musk 1

Elon Musk planuje zmienić ludzi w cyborgi!

Elon Musk, wizjonerski przedsiębiorca i miliarder, znany z rozbudowywania granic technologii, nie ustaje w swoich ambitnych planach.

Wśród jego najnowszych projektów znajduje się prace nad rozbudową możliwości ludzkiego ciała. Pomysł miliardera pomoże osobom po amputacji znów swobodnie się poruszać.

Jego innowacyjny koncept opiera się na wykorzystaniu chipów Neuralink, technologii, którą Musk opracował wraz ze swoim zespołem. Implant ten, wszczepiony bezpośrednio do ludzkiego mózgu, miałby umożliwić kontrolę nad protezami, jakby były one naturalnym przedłużeniem ciała. Byłoby to osiągnięcie na niespotykane dotąd poziomie, otwierające zupełnie nowe perspektywy w dziedzinie rehabilitacji i biotechnologii.

Niektóre z tych planów zostały ujawnione podczas niedawnych negocjacji z inwestorami. Na mocy tych porozumień, obie firmy Muska, Tesla i Neuralink, będą ściśle współpracować nad realizacją tego przedsięwzięcia. Musk jest przekonany, że implant Neuralink jest na tyle zaawansowany technologicznie, że może być zsynchronizowany z jednym lub nawet kilkoma protezami robota. W ten sposób człowiek mógłby sterować swoimi protezami za pomocą samych myśli.

Elon Musk planuje zmienić ludzi w cyborgi! ciekawostki wizjonerski, Tesla, technologia biomedyczna, technologia, rozbudowa, robot, rehabilitacja, przedsiębiorca, protezy, mózg, miliarder, inwestorzy, implant, Elon Musk, cybernetyczne ciało, chipy Neuralink, biotechnologia  Elon Musk, wizjonerski przedsiębiorca i miliarder, znany z rozbudowywania granic technologii, nie ustaje w swoich ambitnych planach. musk 1 2

Wizja miliardera idzie jednak dalej. Jego celem jest stworzenie kompletnego cybernetycznego ciała, które nie tylko umożliwiłoby niepełnosprawnym osiągnięcie “niezwykłych zdolności”, ale także na dłuższą metę okazałoby się lepsze od biologicznego. Jest to rewolucyjna koncepcja, która mogłaby całkowicie zmienić nasze postrzeganie ludzkiego ciała i jego możliwości.

Neuralink, startup założony przez Muska w lipcu 2016 roku, od lat pracuje nad opracowaniem chipów do wszczepienia do mózgu. Ich badania zostały zaakceptowane przez FDA, co oznacza, że mogą przeprowadzać badania kliniczne na ludziach. Ta zgoda jest przełomowym momentem, który otwiera drzwi do dalszego rozwoju tej fascynującej technologii.

Wizja Elona Muska, choć wydaje się być wyjęta prosto z science fiction, jest coraz bliżej stania się rzeczywistością. Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej ambitnych planów w dziedzinie technologii biomedycznej, który może przynieść znaczne zmiany w życiu osób z niepełnosprawnościami. Jednak, jak każda innowacyjna technologia, również i ta stawia przed nami wiele etycznych i moralnych pytań, które będziemy musieli sobie zadać w najbliższych latach.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 177

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top