firefox 1

Nowa wersja Firefox nie będzie obsługiwać macOS Sierra, High Sierra i Mojave

Mozilla, znana z ciężkiej pracy nad udoskonalaniem swojego oprogramowania, w tym tygodniu zdecydowała się zaniechać wsparcia dla niektórych starszych wersji macOS.

Na swojej stronie internetowej, za pośrednictwem MacMagazine, potwierdzili, że Firefox 115, który właśnie został wydany, jest ostatnią wersją przeglądarki internetowej obsługującą systemy macOS Sierra 10.12, macOS High Sierra 10.13 oraz macOS Mojave 10.14.

Od wersji Firefox 116, przeglądarka będzie wymagać komputerów Mac z systemem macOS Catalina 10.15 lub nowszym. Zmiana ta może wymagać od użytkowników wykonania aktualizacji systemu operacyjnego przed zainstalowaniem najnowszej wersji Firefoksa. Decyzja ta ma bezpośredni wpływ na te osoby, które nadal korzystają ze starszych wersji systemu macOS i może być dla nich powodem do rozejrzenia się za alternatywami.

Nowa wersja Firefox nie będzie obsługiwać macOS Sierra, High Sierra i Mojave ciekawostki wsparcie, witryny internetowe, Windows, wersja ESR, technologie., System operacyjny, starsze wersje, przeglądarka internetowa, poprawki bezpieczeństwa, Oprogramowanie, mozilla, macos, komputery mac, funkcje, Aktualizacja  Mozilla, znana z ciężkiej pracy nad udoskonalaniem swojego oprogramowania, w tym tygodniu zdecydowała się zaniechać wsparcia dla niektórych starszych wersji macOS. Firefox

Ta decyzja nie dotyczy wyłącznie użytkowników komputerów Mac. Także użytkownicy systemu Windows zostali dotknięci tą zmianą, ponieważ Firefox 115 jest również ostatnią wersją przeglądarki obsługującą Windows 7 i Windows 8. Od kolejnej wersji, przeglądarka będzie wymagała systemu Windows 10 lub nowszego.

Co to oznacza dla użytkowników, którzy nie są w stanie lub nie chcą zaktualizować swojego systemu operacyjnego? Będą mogli nadal korzystać z Firefoksa, ale nie będą otrzymywać aktualizacji z nowymi funkcjami. W praktyce może to oznaczać, że ich przeglądarka będzie mniej zgodna z niektórymi witrynami internetowymi, które zaczynają adoptować nowe technologie. Mimo to, Mozilla zadeklarowała, że niektóre poprawki bezpieczeństwa nadal będą dostępne dla tych użytkowników.

Mozilla wyjaśniła, że użytkownicy, którzy mają Firefoksa zainstalowanego na systemach wymienionych powyżej, zostaną automatycznie przeniesieni do wersji przeglądarki ESR 115. Ta wersja będzie nadal otrzymywać “ważne aktualizacje bezpieczeństwa”. Mimo to, należy pamiętać, że nawet te łatki prawdopodobnie nie będą dostępne wiecznie.

Najlepszym rozwiązaniem dla tych użytkowników, jeżeli to możliwe, jest zaktualizowanie ich komputerów do nowszych wersji systemów operacyjnych. Dzięki temu będą mogli nadal korzystać z najnowszych wersji Firefoksa, a tym samym cieszyć się wszystkimi zaletami nowych funkcji i poprawek bezpieczeństwa.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 111

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top