Wykrywanie osób - nowość w iPhone 12 Pro / 12 Pro Max polecane, ciekawostki wykrywanie osób, wykrywanie ludzi, skaner LIDAR, Lidar, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iOS 14.2  Apple wprowadziło ciekawą nową funkcję w iOS 14.2 Golden Master. Ta nowość to wykrywanie osób, która przeznaczona jest dla właścicieli iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. iPhone12 5

Wykrywanie osób – nowość w iPhone 12 Pro / 12 Pro Max

Apple wprowadziło ciekawą nową funkcję w iOS 14.2 Golden Master. Ta nowość to wykrywanie osób, która przeznaczona jest dla właścicieli iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Funkcja ta zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o pomocy osobom niewidomym.

Funkcjonalność wykorzystująca ARKit wykrywa kształty osób i wirtualne obiekty przed i za nimi. Zespół ds. dostępności zdał sobie sprawę, że w połączeniu z dokładnymi pomiarami odległości zapewnianymi przez skaner LiDAR, iPhone 12 Pro i 12 Pro Max może być niezwykle przydatnym narzędziem dla każdego z wadami wzroku.

Nowa funkcja, która będzie częścią aplikacji Lupa, wykorzystuje skaner LiDAR i kamerę szerokokątną w 12 Pro i 12 Pro Max.

Funkcja działa na różne sposoby:

  • Po pierwsze, natychmiast ostrzega użytkownika, jeśli w jego pobliżu znajdują się osoby, informuje go, jak daleko się znajdują i automatycznie aktualizuje, gdy zbliżają się lub oddalają. Dźwięk stereo odpowiada kierunku osoby w polu widzenia kamery.
  • Po drugie, umożliwia użytkownikowi ustawienie tonów odpowiadających określonym odległościom. Na przykład, jeśli ustawisz odległość na dwa metry, usłyszysz określony ton, jeśli jedna osoba jest dalej niż dwa metry, a inna, jeśli znajduje się w tym zasięgu.
  • Trzeci sposób, być może najbardziej przydatny dla osób, które mają zarówno problemy ze wzrokiem, jak i słuchem. Informacje zwrotne otrzymywane są “dotykowo”.  Informacja zwrotna mienia się w miarę zbliżania się osoby.

Ponadto istnieje również funkcja wizualna, która pokazuje strzałkę wskazującą na wykrytą osobę na ekranie:

Wykrywanie osób jest dostępne w iPhone’ach 12 Pro i Pro Max z systemem iOS 14.2, który zostanie udostępniony już w tym miesiącu.

Pełną i oficjalną listę zmian znajdziecie powyżej.

Więcej o iPhone 12

Etui i szkła hartowane na ekran

Testy 

Pamięć RAM 

Pozostałe informacje

Akcesoria

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry