Planujesz zakup iPhone?a od osoby, która kupiła go w sieci? Uważaj! Operator może taki telefon zablokować! polecane, ciekawostki T-Mobile, sieć blokuje iPhone, Plus, operator blokuje smartfon, iPhone zablokowany, czy operator blokuje iPhone  Planujesz zakup iPhone?a od osoby, która kupiła go w sieci? Uważaj! Operator może taki Wygląda na to, że czasy swobodnego kupowania iPhone z Orange czy Play, które teoretycznie jeszcze kilka lat temu nie blokowały urządzeń w przypadku braku płacenia abonamentu czy rat właśnie się skończyły. iPhone12 12

Planujesz zakup iPhone?a od osoby, która kupiła go w sieci? Uważaj! Operator może taki telefon zablokować!

Wygląda na to, że czasy swobodnego kupowania iPhone z Orange czy Play, które teoretycznie jeszcze kilka lat temu nie blokowały urządzeń w przypadku braku płacenia abonamentu czy rat właśnie się skończyły.

Jak co roku po premierze iPhone i innych smartfonów na różnych stronach aukcyjnych pojawia się masa smartfonów wziętych na przedłużenie umowy.

Ceny takich urządzeń są zazwyczaj dużo bardziej atrakcyjne niż w przypadku kupna urządzenia w tradycyjnych sklepach i dlatego wiele osób wybiera właśnie ten sposób kupna nowego telefonu.

UWAGA!

Do tej pory w sieci mówiło się, że smartfony zakupione w Play i Orange nawet jeśli osoba nie płaci abonamentu nie są blokowane. Od września tego roku się to zmieniło. Jak widzicie poniżej zarówno sieć Play jak i Orange, T-Mobile czy Plus w przypadku nieopłacania rat blokuje zakupione urządzenie po numerze IMEI. Blokowanie nie odbywa się programowo.

W przypadku zablokowania telefon nie będzie “łapał” sieci, a na urządzeniu pojawi się komunikat o zapłaceniu abonamentu.

Postanowiliśmy napisać ten post po to, abyście wiedzieli i zastanowili się dwa razy co i od kogo kupujecie urządzenie. Na pewno nie chcielibyście wydać 5 tysięcy zł powiedzmy na iPhone 12 Pro, który za pół roku może zostać przez sieć zablokowany, bo jego wcześniejszy właściciel nie płaci rat za urządzenie.

Pozostałe informacje

Etui i szkło na ekran iPhone 12 / 12 Pro

Konferencje i prezentacje

System iOS 14 / iPadOS 14 / watchOS 7

Testy iPhone 12 / 12 Pro

Pamięć RAM w iPhone 12 / 12 Pro Max

Inne

Akcesoria dla iPhone 12 / 12 Pro / 12 Pro Max

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry